Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 8466
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

KARPACZ: Ożywające barwy iluminacji pod Śnieżką

Niedziela, 12 września 2010, 8:07
Aktualizacja: 8:07
Autor: Agrafka
KARPACZ: Ożywające barwy iluminacji pod Śnieżką
Fot. Agrafka
Zarówno mieszkańcy Karpacza, jak i przyjezdni mogli w miniony piątek podziwiać przepiękne iluminacje, których prezentacja odbyła się w parku przy tzw. Lipie Sądowej, oświetlony został też kościół NSPJ oraz Muzeum Sportu i Turystyki.

Impreza zorganizowana była z okazji 50. rocznicy uzyskania przez Karpacz praw miejskich oraz spotkań Miast Partnerskich EUROKOMMUNALE 2010. Iluminację wykonywała firma LBL s.c. Partner Philips nieodpłatnie, organizator Karkonoskiego Festiwalu Światła, którego III edycja odbędzie się w dniach 6 – 9 stycznia 2011 roku. Firma ta organizowała również pokazy świateł przy Pałacu Staniszów oraz przy ruinach kościoła ewangelickiego w Miłkowie

- Pokaz podświetlonych obiektów i parku był przepiękny. Widz mógł przenieść się w bajeczną krainę. Barwne światła przenikały się z konarami potężnych drzew, np. zabytkowej Lipy Sądowej i pobudzały wyobraźnię. Dostrzec można było nawet, oczywiście oczami fantazji np. zwisającego nietoperza w ogromnej dziupli . Światła i cienie po prostu ożywały - wyznała turystka z Wrocławia.

Kto nie zdążył nacieszyć oka pokazami świateł, miał jeszcze okazję podziwiać w sobotę piękno iluminacji na wieży kościoła o zmroku w Kowarach z racji święta miasta.

W Karpaczu wczoraj odbył się wernisaż artystów ze stolicy Karkonoszy w bibliotece przy ulicy Konstytucji 3 maja 24. W Muzeum Sportu i Turystyki, które znajduje się na ulicy Kopernika, zorganizowano prelekcję multimedialną Mariusza Sawickiego o nazwie „Rozwój saneczkarstwa”. Impreza ta organizowana jest w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa. Wieczorem odprawiono Międzynarodową Mszę Świętą w kościele pw. Nawiedzenia NMP.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group