Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 6046
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Owsiakowe granie i śpiewanie w filharmonii

Piątek, 8 stycznia 2010, 8:37
Aktualizacja: 8:38
Autor: rylit
JELENIA GÓRA: Owsiakowe granie i śpiewanie w filharmonii
Fot. rylit
Imprezy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozkręcają się w stolicy Karkonoszy na kilka dni przed wielkim finałem na placu Piastowskim. Wczoraj kolejną areną WOŚP była Filharmonia Dolnośląska, gdzie wystąpili uczniowie szkól i ognisk muzycznych z naszego miasta.

Przy "nadkomplecie" na widowni, na początek wystąpił chór złożony z dwóch zespołów: „Cieplickich Treli” i grupy chórzystów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Jeleniej Górze. Ten ponad 70-osobowy chór nie występujący na co dzień w takim składzie zaprezentował się wspaniale wykonując kilka kolęd i pastorałek pod kierownictwem Moniki Frąckiewicz- Motyki.

Popis wokalistów został przyjęty entuzjastycznie przez publiczność złożoną z zaproszonych gości, dyrektorów i nauczycieli placówek muzycznych i rodzin młodych muzyków. Po chórze wystąpili duet i trio smyczkowe, ośmioosobowy zespół wokalny oraz 18-osobowy zespół smyczkowy. Wszyscy wykonawcy zostali przygotowali przez Ludmiłę Sołowiewicz i Jolantę Popielarz, która również akompaniowała uczniom na fortepianie.

Przed występem starszych uczniów grających na instrumentach dętych została przeprowadzona aukcja pięciu ciekawych przekazanych przez darczyńców na licytację przeprowadzoną przez organizatorów jeleniogórskiego finału z Rady Młodych Wspólnego Miasta. Na licytację wystawiono: złotą monetę wybitą z okazji 18 finału WOŚP, płytę zespołu „Trio Semplice”, zdjęcie z autografem Małgorzaty Foremniak oraz książkę Sławomira Mrożka z autografem. Był też karnet na pięć przejazdów konnych Stadniny Gostar.

Na finał wystąpiły dwa zespoły starszych uczniów szkół muzycznych: kwartet saksofonowy i big band „Bania Band” wykonując jazzujące wersje popularnych kolęd i pastorałek. Bezpośrednio przed i w czasie koncertu zebrano do puszek za serduszka i wylicytowane przedmioty kilkaset złotych. Godny podkreślenia jest fakt, że trzy z pięciu licytowanych przedmiotów zakupił informatyk z Sobieszowa. Tegoroczna, XVIII edycja WOŚP zbiera pieniądze na rzecz dzieci z chorobami nowotworowymi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1204
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group