Sobota, 13 kwietnia
Imieniny: Marcina, Przemysława
Czytających: 8760
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Otworzą trzy nowe oddziały pulmonologiczne

Środa, 14 grudnia 2011, 6:54
Aktualizacja: 6:55
Autor: Angela
REGION JELENIOGÓRSKI: Otworzą trzy nowe oddziały pulmonologiczne
Fot. Archiwum
Jutro, 15 grudnia, o godz. 11.30 Centrum Pulmonologii i Alergologii w Karpaczu dokona uroczystego otwarcia nowego budynku szpitalnego, z trzema nowoczesnymi oddziałami szpitalnymi wyposażonymi łącznie w 70 łóżek. Na uroczystość zaproszono przedstawicieli lokalnych władz, urzędów, wielu lekarzy oraz innych gości.

Obecnie Centrum Pulmonologii i Alergologii w Karpaczu leczy swoich pacjentów w różnych lokalizacjach, co przy obecnie zmieniających się wymaganiach dotyczących placówek szpitalnych znacznie utrudniało funkcjonowanie szpitala i stanowiło zagrożenie dla jego dalszego funkcjonowania. Stąd też w roku 2010 została podjęta decyzja o budowie nowego obiektu. Inwestycja rozpoczęła się w lutym 2011r. i została zrealizowana ze środków własnych i zaciągniętego kredytu. Centrum nie miało możliwości skorzystania z pieniędzy unijnych.

Nowy trzykondygnacyjny budynek to trzy nowoczesne oddziały szpitalne wyposażone łącznie w 70 łóżek znajdujących się w pokojach 2-osobowych z łazienkami.
- Wszystkie oddziały pulmonologiczne i alergologiczne, które znajdowały się w różnych obiektach zostały przeniesione do jednej lokalizacji, co pozwala znacznie obniżyć koszty utrzymania oddziałów i ułatwia zarządzanie zasobami. Oddziały szpitalne zostały tak zaprojektowane i wyposażone, aby pobyt pacjentów przebiegał w komfortowych warunkach, a stres związany z pobytem, zwłaszcza małych pacjentów, był zminimalizowany – mówi Tadeusz Latoś, wiceprezes zarządu Centrum Pulmonologii i Alergologii w Karpaczu.

Do nowego obiektu zostanie przeniesiona również pracownia endoskopii, w której wykonywane są przede wszystkim endoskopowe badania układu pokarmowego – gastroskopia i kolonoskopia oraz endoskopowe badania układu oddechowego – bronchoskopia, bronchofiberoskopia. Pracownia świadczy usługi w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. W związku z przeniesieniem pracownia zyska przede wszystkim znacznie większą powierzchnię, a także poprawę warunków pobytu dla pacjentów jak i pracy dla personelu.

Centrum Pulmonologii i Alergologii w Karpaczu jest nowoczesnym szpitalem spełniającym obowiązujące wymagania, pozbawionym barier architektonicznych. Jest przyjazny pacjentom, a przede wszystkim udziela świadczeń wysokiej jakości potwierdzonej uzyskanymi certyfikatami m.in. ISO 9001, a także w ostatnim czasie po raz kolejny Certyfikatem Akredytacyjnym przyznanym przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. To też placówka o wieloletniej tradycji i doświadczeniu w leczeniu przede wszystkich chorób układu oddechowego, zarówno u dzieci jak i dorosłych z terenu całej Polski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz sąsiadów, którym możesz zaufać? I zostawić np. klucze do mieszkania, aby podlewali kwiaty?

Oddanych
głosów
259
Tak
62%
Nie
38%
 
Głos ulicy
Czy wierzymy w kiełbasę wyborczą?
 
Miej świadomość
Czy warto dopłacać?
 
Rozmowy Jelonki
Prace idą żwawo
 
Aktualności
Zumba dla wszystkich
 
Aktualności
Pobiegli dla Filipka
 
112
Zderzenie na Sudeckiej
 
Piłka nożna
Dla kogo szlagier jeleniogórskiej okręgówki?
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group