Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 3227
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Otworzą trzy nowe oddziały pulmonologiczne

Środa, 14 grudnia 2011, 6:54
Aktualizacja: 6:55
Autor: Angela
REGION JELENIOGÓRSKI: Otworzą trzy nowe oddziały pulmonologiczne
Fot. Archiwum
Jutro, 15 grudnia, o godz. 11.30 Centrum Pulmonologii i Alergologii w Karpaczu dokona uroczystego otwarcia nowego budynku szpitalnego, z trzema nowoczesnymi oddziałami szpitalnymi wyposażonymi łącznie w 70 łóżek. Na uroczystość zaproszono przedstawicieli lokalnych władz, urzędów, wielu lekarzy oraz innych gości.

Obecnie Centrum Pulmonologii i Alergologii w Karpaczu leczy swoich pacjentów w różnych lokalizacjach, co przy obecnie zmieniających się wymaganiach dotyczących placówek szpitalnych znacznie utrudniało funkcjonowanie szpitala i stanowiło zagrożenie dla jego dalszego funkcjonowania. Stąd też w roku 2010 została podjęta decyzja o budowie nowego obiektu. Inwestycja rozpoczęła się w lutym 2011r. i została zrealizowana ze środków własnych i zaciągniętego kredytu. Centrum nie miało możliwości skorzystania z pieniędzy unijnych.

Nowy trzykondygnacyjny budynek to trzy nowoczesne oddziały szpitalne wyposażone łącznie w 70 łóżek znajdujących się w pokojach 2-osobowych z łazienkami.
- Wszystkie oddziały pulmonologiczne i alergologiczne, które znajdowały się w różnych obiektach zostały przeniesione do jednej lokalizacji, co pozwala znacznie obniżyć koszty utrzymania oddziałów i ułatwia zarządzanie zasobami. Oddziały szpitalne zostały tak zaprojektowane i wyposażone, aby pobyt pacjentów przebiegał w komfortowych warunkach, a stres związany z pobytem, zwłaszcza małych pacjentów, był zminimalizowany – mówi Tadeusz Latoś, wiceprezes zarządu Centrum Pulmonologii i Alergologii w Karpaczu.

Do nowego obiektu zostanie przeniesiona również pracownia endoskopii, w której wykonywane są przede wszystkim endoskopowe badania układu pokarmowego – gastroskopia i kolonoskopia oraz endoskopowe badania układu oddechowego – bronchoskopia, bronchofiberoskopia. Pracownia świadczy usługi w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. W związku z przeniesieniem pracownia zyska przede wszystkim znacznie większą powierzchnię, a także poprawę warunków pobytu dla pacjentów jak i pracy dla personelu.

Centrum Pulmonologii i Alergologii w Karpaczu jest nowoczesnym szpitalem spełniającym obowiązujące wymagania, pozbawionym barier architektonicznych. Jest przyjazny pacjentom, a przede wszystkim udziela świadczeń wysokiej jakości potwierdzonej uzyskanymi certyfikatami m.in. ISO 9001, a także w ostatnim czasie po raz kolejny Certyfikatem Akredytacyjnym przyznanym przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. To też placówka o wieloletniej tradycji i doświadczeniu w leczeniu przede wszystkich chorób układu oddechowego, zarówno u dzieci jak i dorosłych z terenu całej Polski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group