Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 8492
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Otworkowo w Galerii Korytarz

Sobota, 29 lutego 2020, 5:45
Aktualizacja: Niedziela, 1 marca 2020, 7:22
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Otworkowo w Galerii Korytarz
Fot. Przemek Kaczałko
W piątek (28.02) w Galerii Korytarz Jeleniogórskiego Centrum Kultury odbył się wernisaż wystawy fotografii wykonanych metodą otworkową. Dzieła Jacka Michalaka, który na co dzień jest chirurgiem, przedstawiono pod hasłem „Gładząc wodę”, a są one efektem podróży autora zdjęć do Wenecji.
Jedni mają Nikona, drudzy Canona, a ja mam Mielecha - mówił z uśmiechem Jacek Michalak, zwracając się do gospodarza Galerii Korytarz - Tomasza Mielecha, który wykonał kamerę otworkową dla członka Jeleniogórskiej Szkoły Fotografii.
Nie mam zbyt wiele czasu na fotografowanie - udaje się raz, dwa razy w roku wyjechać. Zająłem się metodą otworkową przez przypadek - Tomek Mielech mi wystrugał aparat. Myślałem, że się pobawię, a okazało się, że część zdjęć udała się i wracałem do Wenecji. Co istotne, nie jest to robione na siłę - to sama przyjemność, bo nie zarabiam na tym, nikt mnie nie goni. To dobry sposób, żeby zatrzymać się, odpocząć - sam aparat to wymusza. To najlepszy sposób na naukę robienia zdjęć - wyznał Jacek Michalak.

Jacek Michalak – lekarz, chirurg naczyniowy. Ukończył Akademię Medyczną w Warszawie w 1993 roku. Aktualnie pracuje w Klinice Chirurgii Naczyniowej Instytutu Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie. Zwolennik klasycznych technik operacyjnych i … fotograficznych.

Twoja reakcja na artykuł?

7
70%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
20%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
10%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
33
Tak
39%
Nie
61%
Nie wiem
0%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group