Niedziela, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 7142
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Otwarto dwie wystawy w Galerii na Górze

Piątek, 8 kwietnia 2016, 8:43
Aktualizacja: 16:30
Autor: Manu
Jelenia Góra: Otwarto dwie wystawy w Galerii na Górze
Fot. BM
Wczoraj (7.04) w Galerii na Górze jeleniogórskiego Muzeum Karkonoskiego miał miejsce wernisaż dwóch wystaw: “Polska architektura w pejzażu Podola” autorstwa Studentów Uniwersytetu Pedagogicznego w Kamieńcu Podolskim oraz prac uczniów jeleniogórskiego Liceum Plastycznego przy Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych im. Stanisława Wyspiańskiego. Wystawa będzie czynna do 1 maja.

“Polska architektura w pejzażu Podola” jest częścią pokonkursowej wystawy prezentowanej z okazji Roku Polski na Ukrainie w Instytucie Doskonalenia Nauczycieli w Winnicy, stolicy Podola. W ramach współpracy między winnickim instytutem i DODN-em prace te można było oglądać we Wrocławiu i Jeleniej Górze.

Pomysłodawczynią konkursu i wystawy była jeleniogórzanka, Elżbieta Małaszkiewicz-Bilska, nauczycielka języka i kultury polskiej, skierowana do pracy na Ukrainie przez polskie MEN. Patronat nad konkursem objął konsulat RP w Kijowie, a sponsorem nagród było ukraińskie Stowarzyszenie Ukraina-Polska.

Z kolei na wystawie prac uczniów Liceum Plastycznego w Jeleniej Górze w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych im. S. Wyspiańskiego jest prezentacją różnorodnych zdolności plastycznych naszych uczniów i ich umiejętności, doskonalonych w naszej szkole. Ekspozycja obejmuje prace uczniowskie wykonywane na bieżąco podczas zajęć lub w domu, czyli malarstwo, rysunek, rzeźbę, realizacje artystyczne w szkle, drewnie i fotografii.

- Nasi uczniowie mają wreszcie możliwość prezentacji swoich prac. Kontynuując w ten sposób bogate dla naszego regionu tradycje artystyczne młodzież, oprócz wcześniej przedstawionych tradycyjnych technik, uczy się wykonywania nowoczesnych realizacji komputerowych i multimedialnych – opowiadał Marcin Znamienkiewicz, nauczyciel popularnego Plastyka, a w latach 90. uczeń tej szkoły.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group