Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 6081
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Otwarto biuro posłanki Nowoczesnej

Poniedziałek, 12 września 2016, 7:49
Aktualizacja: 7:55
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Otwarto biuro posłanki Nowoczesnej
Fot. Przemek Kaczałko
W piątek (9.09) w siedzibie Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych w Jeleniej Górze otwarto uroczyście społeczne biuro poselskie Elżbiety Stępień – posłanki Nowoczesnej. Wcześniej, biura w tym miejscu otworzyły już Lidia Geringer de Odenberg (europosłanka) oraz Marzena Machałek (PiS).

Jak mówi Stanisław Schubert, prezes KSON, to dowód na to, że sejmik skupia ludzi, którzy chcą działać na rzecz osób niepełnosprawnych ponad podziałami, bez względu na szyldy partyjne. - Chodzi o to, aby społeczeństwo mogło być bliżej posłów, a władza bliżej społeczeństwa – mówił S. Schubert. - Będziemy selekcjonować sprawy, z którymi przychodzą tutaj ludzie. Część poprzez radnych w trybie interwencyjnym, a część przerasta nasze siły i wtedy potrzebna jest pozycja posła – powiedział szef KSON-u. - Do sejmiku przychodzą przecież ludzie o różnej orientacji politycznej i niech mają prawo wyboru – dodał Stanisław Schubert.

Elżbieta Stępień mimo upływu niemal roku od wyborów parlamentarnych, nie dała się jeszcze poznać jeleniogórzanom, ale ma to się zmienić. - Otwarcie tego biura jest dopełnieniem. Szukając lokalu na biuro poselskie spotkałam się z prezesem Schubertem. Okazuje się, że mamy podobną linię poglądową na kwestie społeczne, jest nam po drodze – wyznała posłanka Nowoczesnej, która chciałaby być „głosem osób niepełnosprawnych w Sejmie”. Polityczka z Jawora nie ukrywa, że poszukuje nadal lokalu na biuro w Jeleniej Górze, bowiem w sejmiku będzie się pojawiać raz w miesiącu, na wcześniej umówione spotkania za pośrednictwem KSON-u.

Nieznana medialnie, ani osobiście w naszym regionie posłanka partii Ryszarda Petru przyznała, że będąc w opozycji ciężko mówić o sukcesach. - Skupiłam się na tym, co mogę zrobić, a więc wspierać inicjatywy mające na celu pomoc społeczną – stwierdziła.

W otwarciu biura wzięli udział m.in. samorządowcy: starosta powiatu jeleniogórskiego Anna Konieczyńska i wójt Jeżowa Sudeckiego Edward Dudek. Zabrakło za to kilku działaczy Nowoczesnej z Jeleniej Góry, którzy nie dostali zaproszenia na spotkanie (nr 2 z listy wyborczej – Grzegorz Stankiewicz czy szef partii w regionie – Jakub Pawlak).

- Jest za to Natalia Zatka, a pan Stankiewicz jest szeregowym członkiem Nowoczesnej. Otwarcie społecznego biura poselskiego ma wyłącznie charakter działalności społecznej, a nie uprawiania polityki i chciałabym oddzielić tu kwestie polityczne – odpowiedziała Elżbieta Stępień, która najprawdopodobniej jest w konflikcie z lokalnymi działaczami Nowoczesnej.

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group