Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 5963
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Otwarte progi uczelni

Sobota, 9 kwietnia 2022, 9:52
Aktualizacja: 9:52
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Otwarte progi uczelni
Fot. Przemek Kaczałko
W piątek (8.04) w audytorium jeleniogórskiej filii Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu odbył się dzień otwarty, na który zaproszono tegorocznych maturzystów z Jeleniej Góry i okolic. To pierwsze takie spotkanie po pandemicznej przerwie, gdzie młodzież mogła naocznie zapoznać się z ofertą renomowanej uczelni.

Zgromadzonych powitała dziekan filii - Elżbieta Sobczak, po czym prodziekan - Robert Kurek zaprezentował uczelnie, podał informacje o rekrutacji, kierunkach studiów. Co istotne, studia to nie tylko nauka, więc o życiu studenckim i wolontariacie opowiadali przedstawiciele Samorządu Studenckiego Filii w Jeleniej Górze. Kulminacją spotkania był wykład otwarty Pawła Palusa, który mówił o znaczeniu gospodarki o obiegu zamkniętym.

Bardzo się cieszymy, bo to pierwsze dni otwarte "na żywo", bo w ostatnich latach ze względu na pandemię realizowaliśmy je "online". Nasze kierunki ekonomia biznesu i finanse oraz zarządzanie w nowoczesnej gospodarce są zarówno licencjackie, jak i magisterskie (dzienne i zaoczne) - powiedziała dr hab. Elżbieta Sobczak, prof. UEW.

Jak podkreślają władze uczelni, absolwenci nie mają problemu ze znalezieniem pracy, a do tego dobrze płatnej, ale zwracają uwagę, że UE wychodzi naprzeciw potrzebom młodych ludzi i wielu godzi naukę z pracą już podczas studiów.

Nawet na studiach stacjonarnych mamy osoby, które pracują i godzą to z nauką. Mogą sobie dostosować harmonogram - na niektóre zajęcia są zapisy, a do tego niektórzy pracodawcy idą im na rękę - podkreśliła E. Sobczak.
To był świetny dzień, żeby naszym kandydatom - mam nadzieję przyszłym studentom - zaprezentować co nasza filia proponuje. Dwa fajne kierunki, różne specjalności. Był też świetny wykład na temat znaczenia gospodarki w obiegu zamkniętym. Wszyscy znamy hasło segregacja śmieci, recykling, a nasz gość swoją wiedzę przekazał podczas wykładu - powiedział dr hab. Robert Kurek, prof. UEW.

Samorząd studencki zapewniał, że nie tylko nauką Uniwersytet Ekonomiczny żyje.

Proponujemy życie studenckie i wolontariat. Mogą się rozwijać, nabierać doświadczenia w wielu obszarach. Wybrałam tę uczelnię ze względu na jej renomę, a także bliskość gór, piękne krajobrazy. Jest tu bardzo przyjacielsko, wykładowcy są świetni i z czystym sercem polecam tę uczelnię. Sama łączę studia z pracą i to ogromny plus - dodała Martyna Duma, przewodnicząca Samorządu Studenckiego UEW.

Twoja reakcja na artykuł?

13
87%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
13%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group