Sobota, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 5284
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Otwarte progi Norwida

Sobota, 1 czerwca 2019, 9:03
Aktualizacja: Poniedziałek, 3 czerwca 2019, 19:48
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Otwarte progi Norwida
Fot. Przemek Kaczałko
Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 2 w Jeleniej Górze otworzył wczoraj (31.05) swoje progi dla uczniów kończących ósmą klasę szkoły podstawowej oraz trzecią gimnazjum. Tego dnia popularny Norwid tętnił życiem i cała społeczność szkolna zmobilizowała się, aby zaprezentować potencjalnym uczniom to, co mają najlepsze.
Norwid to już 70 lat tradycji, profesjonalna kadra, najwyższa jakość edukacji - to szkoła z atmosferą. Tu uczeń nie jest anonimowy, każdego zauważamy - powiedziała Iwona Kumek, dyrektor II LO.

Dyrekcja zapewnia, że jest gotowa na przyjęcie podwójnego rocznika - po szkole podstawowej i gimnazjum.

Szkoliliśmy się, przygotowywaliśmy - mamy ofertę dla wszystkich jednakową, aby nie czuli inaczej. Przygotowujemy cztery klasy dla absolwentów podstawówki i gimnazjum o tych samych profilach - wiadomo, że będą szli innym programem, ale jesteśmy przygotowani. Szykujemy się też technicznie, bo musimy zagospodarować nowe pomieszczenia, które pomieszczą dużą liczbę uczniów - zapewnia I. Kumek.

W trakcie dnia otwartego ofertę i specyfikę szkoły przedstawiali młodszym kolegom i koleżankom uczniowie Norwida.

Uczeń prawdę ci powie. Co innego może mówić nauczyciel - zawsze dobrze, natomiast to, czego dowiedzą się od ucznia to jest bardziej wiarygodne. Bardzo się cieszę, że uczniowie się tak bardzo zaangażowali - przygotowali zadania - dodała dyrektorka.

Potencjalni przyszli uczniowie Norwida mieli do wykonania szereg zadań, które - w przypadku, gdy dostaną się do cieplickiej placówki - we wrześniu zamienią na oceny na start.

Twoja reakcja na artykuł?

10
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
7%
Smuci
0
0%
Złości
4
27%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group