Środa, 8 lutego
Imieniny: Ireny, Jana, Sebastiana
Czytających: 11693
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Otwarcie Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kowarach

Piątek, 21 marca 2014, 7:18
Aktualizacja: Sobota, 22 marca 2014, 7:55
Autor: WTZ
Kowary: Otwarcie Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kowarach
Fot. WTZ
Oficjalne otwarcie Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kowarach, utworzonego przez Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem Oddział Terenowy w Jeleniej Górze, Powiatu Jeleniogórski oraz Państwowy Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, odbyło się 19/03. przy udziale wielu osób, które przyczyniły się do sfinalizowania tego przedsięwzięcia.

Podczas uroczystości placówce został przekazany sprzęt do rehabilitacji osób niepełnosprawnych, ufundowany przez Rotary Club Karpacz Karkonosze, Rotary Club of Aberdeen ST Machar ze Szkocji oraz Rotary Club Jelenia Góra. W zestawie znalazły się między innymi: kabina UGUL z osprzętem, stoły rehabilitacyjne, tor do nauki chodzenia, orbitrek, rotor elektryczny, tablica do ćwiczeń manualnych, aparaty do elektroterapii, magnetoterapii, laseroterapii, terapii ultradźwiękowej oraz tablica multimedialna z projektorem.

Uczestnicy i pracownicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kowarach uhonorowali dyplomem „Szkarłatne serce” wiele osób w dowód wdzięczności za wkład i pomoc w utworzeniu miejsca, gdzie osoby niepełnosprawne będą uczestniczyć w rehabilitacji społeczno-zawodowej.

Aktu przecięcia symbolicznej zielonej wstęgi dokonali: starosta jeleniogórski Jacek Włodyga, burmistrz Kowar Mirosław Górecki, prezes Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem Oddział Terenowy w Jeleniej Górze Lech Karbowski oraz uczestniczka Warsztatu Karolina Jakubowska.

Podczas uroczystości prezes Zarządu Głównego Towarzystwa Walki z Kalectwem Henryk Waszkowski wręczył Lechowi Karbowskiemu Akt Nadania Medalu Twórców Polskiej Rehabilitacji. To wyróżnienie przyznano za całokształt działań Lecha Karbowskiego na rzecz tworzenia struktur TWK, warsztatów terapii zajęciowej oraz integracji osób niepełnosprawnych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
486
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
38%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group