Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 8546
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Otwarci na Unię

Piątek, 31 maja 2019, 9:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 3 czerwca 2019, 11:57
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Otwarci na Unię
Fot. Przemek Kaczałko
W czwartek (30.05) uczniowie Zespołu Szkól Ekonomiczno–Turystycznych w Jeleniej Górze obchodzili Dzień Unii Europejskiej, co było okazją do świetnej zabawy, ale też edukacji. Była część oficjalna w auli oraz rozrywkowa na boisku szkolnym.

Od czterech lat patronem szkoły znajdującej się przy ul. Piłsudskiego w Jeleniej Górze, jest Unia Europejska. To doskonały pretekst, aby w ramach edukacji poprzez zabawę przybliżać młodzieży wiedzę na temat wspólnoty.

4 lata temu stwierdziliśmy, że pora zmienić imię - pomysłów było wiele: znane osoby, instytucje. Jednym z pomysłów była Unia Europejska, ale zrobiliśmy głosowanie wśród szkolnej społeczności. Dzięki Unii Europejskiej wiele zmienia się w naszym kraju - powiedziała Joanna Marczewska, dyrektorka ZSE-T.

W trakcie części oficjalnej w auli przybliżono historię Unii Europejskiej, opowiadano o aspektach, którymi się zajmuje, zaprezentowano zmiany, jakie się odbywają w naszym kraju. Był też czas na wspólne odśpiewanie "Ody do radości" zwanej unijnym hymnem. Następnie uczestnicy udali się na szkolne boisko, gdzie poszczególne klasy prezentowały wylosowane państwa członkowskie. Były zarówno te, które są powszechnie znane i popularne w turystycznych planach Polaków (Wielka Brytania, Niemcy, Czechy), jak i rzadziej odwiedzane (np. Słowenia, Finlandia).

W Słowenii jest bardzo dużo wodospadów, niedawno weszła do Unii, więc warto ten kraj odwiedzić. To bardzo malowniczo położony kraj i jeśli ktoś lubi naturę, przyrodę to naprawdę warto tam się wybrać - mówiła Aleksandra, uczennica Ekonoma.

Na stoiskach przygotowano konkursy, a całość urozmaicili szkolni animatorzy, więc zabawa była przednia.

Twoja reakcja na artykuł?

8
47%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
6%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
8
47%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group