Czwartek, 6 października
Imieniny: Artura, Brunona
Czytających: 2534
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Oszust znów wyłudził pieniądze, tym razem na CBA

Wtorek, 20 lipca 2021, 11:30
Autor: 112
Jelenia Góra: Oszust znów wyłudził pieniądze, tym razem na CBA
Fot. Archiwum
Mężczyzna podający się za funkcjonariusza Centralnego Biura Antykorupcyjnego wyłudził prawie 50 tysięcy złotych od jeleniogórzanki.

Policja jeleniogórska otrzymała zgłoszenie w sprawie oszusta podającego się za funkcjonariusza Centralnego Biura Antykorupcyjnego. W trakcie rozmowy poinformował ją, że prowadzona jest akcja, a następnie nakazał jej przelanie na wskazane konto prawie 50 tysięcy złotych, co zgłaszająca uczyniła.

Pamiętajmy! Oszuści wykorzystują zaufanie do instytucji państwowych, podając się za ich pracowników lub funkcjonariuszy. Nie tylko dzwonią do starszych osób, ale również wysyłają smsy z linkami do podejrzanych stron. Dlatego stosujmy w codziennym życiu zasadę ograniczonego zaufania do wszelkich nieznanych nam osób. Zarówno tych, które do nas telefonują, jak również pukających do naszych drzwi. Sprawdźmy dokładnie, czy na pewno reprezentują instytucję, za którą pracowników się podają. W tym celu możemy zadzwonić do tej instytucji i opowiedzieć o całej sytuacji. W przypadku, kiedy ktoś dzwoni na nasz numer i podaje się na przykład za policjanta i wypytuje o pieniądze lub kosztowności, wtedy trzeba PRZERWAĆ POŁĄCZENIE! Dopiero wówczas należy zadzwonić na numer 112 i przekazać informacje o podejrzanym połączeniu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
6
55%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
5
45%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group