Poniedziałek, 4 lipca
Imieniny: Malwiny, Odona
Czytających: 7623
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Janowice Wielkie: Oszczędnościowy budżet Janowic Wielkich

Czwartek, 4 stycznia 2018, 9:22
Autor: WAC
Rada Gminy Janowice Wielkie na swojej ostatniej sesji uchwaliła budżet na 2018 rok. Za przyjęciem dokumentu, po wprowadzonych podczas obrad poprawkach, głosowali wszyscy uczestniczący w nich radni.

W dokumencie nie zapisano zbyt wielu zadań inwestycyjnych, na co wpływ ma konieczność spłacania przez samorząd zobowiązań wobec spółki „Wodnik”.

Dochody gminy zapisane w dokumencie wyniosą 16,9 miliona złotych, a wydatki 15,77 miliona złotych. Nadwyżka w wysokości 1,14 mln złotych zostanie przeznaczona na spłatę wcześniej zaciągniętych kredytów i pożyczek .

Głosowanie nad budżetem poprzedziła dyskusja radnych, którzy jeszcze w trakcie sesji wprowadzili ostatnie poprawki w planie wydatków i dochodów gminy. Ostatecznie w przyjętej wersji dokumentu, na skutek przesunięć, znalazły się środki na termomodernizację budynku szatni na stadionie w Janowicach Wielkich oraz wkład gminy w remont drogi powiatowej Janowice Wielkie – Radomierz.

Najpoważniejszym zadaniem inwestycyjnym, którego realizacja ma rozpocząć się w 2018, a zakończyć w 2019 roku będzie budowa przedszkola w Janowicach Wielkich. Inne gminne ważniejsze inwestycje zaplanowane na 2018 rok to: modernizacja remizy strażackiej w Janowicach Wielkich, wymiana i modernizacja instalacji przeciwpożarowej w Szkole Podstawowej w Janowicach Wielkich, modernizacja oświetlenia ulicznego na terenie gminy. Samorząd przeznaczył też środki na odbudowę dróg gminnych zniszczonych podczas powodzi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group