Sobota, 2 marca
Imieniny: Heleny, Halszki, Pawła
Czytających: 8807
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Oswajanie stresu

Czwartek, 28 marca 2019, 6:18
Aktualizacja: Piątek, 29 marca 2019, 7:32
Autor: WAC
Jelenia Góra: Oswajanie stresu
Fot. WAC
Sporą wiedzą oraz kreatywnością musieli się wykazać uczestnicy konkursu „Oblicza Przedsiębiorczości”, który odbył się wczoraj (27.03) w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych.

W imprezie, którą patronatem objęła Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego wzięło udział siedem zespołów złożonych z uczniów ósmych klas szkół podstawowych oraz trzecich gimnazjów z Jeleniej Góry i powiatu. W krótkich pokazach – prezentacjach musieli oni przestawić swoje ujęcie tematu stresu w życiu codziennym i w biznesie.

Od kilku lat jesteśmy organizatorami Olimpiady Przedsiębiorczości, przeznaczonej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i cieszy się ona tak dużym powodzeniem, że postanowiliśmy przenieść to na młodszą grupę wiekową – mówi dyrektor ZSRArt Anna Szydłowska - Robak. - Byłam na wszystkich prezentacjach i jestem pod wrażeniem kreatywności młodzieży w przedstawieniu tematu konkursu.
Temat konkursu nie został wybrany przypadkowo, gdyż jest to jeden z tzw. miękkich elementów przedsiębiorczości, z którymi młodzi ludzie mają wielki problem – dodaje główna pomysłodawczyni konkursu Elwira Pindyk. - Z reguły mają olbrzymia widzę, ale aby pozyskać pracę trzeba się jeszcze umieć zaprezentować. W konkursie startują zespoły, aby nasi uczestnicy uczyli się współpracować w grupie.
Temat konkursu nie został wybrany przypadkowo, gdyż jest to jeden z tzw. miękkich elementów przedsiębiorczości, z którymi mlodzi ludzie mają wielki problem – dodaje główna pomysłodawczyni konkursu Elwira Pindyk. Z raguły mają olbrzymia widzę, ale aby pozyskać pracę trzeba się jeszcze umieć zaprezentować. W konkursie startuja zespoły, aby nasi uczestnicy uczyli się współpracować w grupie.

Jury konkursu najwyżej oceniło prezentację zespołu ze Szkoły Podstawowej w Mysłakowicach w składzie: Katarzyna Winiarska, Wiktoria Lupa i Amelia Panek. Opiekunem zespołu była Sylwia Kędzierska. Kolejne miejsca na podium zajęły Szkoła Podstawowa nr 7 i Szkoła Podstawowa nr 11.

Nasza prezentacja składała się tylko ze zdjęć, którymi chcielismy opowiedzieć o stresie i jak sobie z nim radzić – mówi Katarzyna Wilczyńska ze zwycieskięskiego zespołu. Do występu przygotowywałysmy się krótko i nawet się nie spotykałyśmy, tylko zrobiłyśmy to drogą elektroniczną.

Twoja reakcja na artykuł?

6
75%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
13%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
13%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wjechałeś kiedykolwiek w dziurę w ulicy, a później musiałeś coś naprawiać u mechanika?

Oddanych
głosów
58
Tak
74%
Nie
16%
Było blisko...
10%
 
Głos ulicy
Wielka dziura – wjechałem w nią 2 razy
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
UB i SB w wersji cyfrowej
 
Kultura
Ponad Churami w Sobieszowie
 
Turystyka
Perełka odzyskuje blask – hotel Sanssouci w Karpaczu
 
Kultura
Sanie rogate – wczoraj i dziś
 
Co jest grane w Norwidzie?
"Mąż mojej żony" w teatrze
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group