Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 6493
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Ostra rodzinna jazda

Wtorek, 11 września 2007, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 11 września 2007, 9:19
Autor: Krzysztof Pik
Dolny Śląsk: Ostra rodzinna jazda
Fot. Krzysztof Pik
XII Międzynarodowe Otwarte Zawody Kolarskie MTB.

Impreza w Lubawce zgromadziła ok. 150 zawodników w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat. Na starcie stanęły dzieci, rodziny, zawodnicy amatorzy, zawodnicy z licencją PZKol oraz elita.
Poziom zawodów był bardzo wysoki, a trasa – trudna technicznie. Deszcz wisiał w powietrzu, ale na szczęście nie spadł.

Tradycyjnie już drugi dzień rowerowych zmagań w Lubawce rozpoczął się od wyścigów dzieci. Najmłodsi mieli do pokonania tylko bieżnię stadionu. Nieco starsi walczyli na dystansach od 1 do 3 km.

Po najmłodszych rowerzystach na starcie pojawiły się rodziny. W tym roku zainteresowanie tą konkurencją było niewielkie. Wystartowały tylko dwie trzyosobowe ekipy. Zwycięzcy, Elżbieta, Roman i Kamil Hujdus z Nowej Rudy, odebrali puchar ufundowany przez prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Drugie miejsce zajęli Jarosław, Joanna i Paweł Wojczal z Piechowic.

Dopiero po zakończeniu rywalizacji rodzin na starcie stanęli zawodnicy od młodzików po seniorów. W zależności od kategorii wiekowej mieli do pokonania od 8 do 32 km. Na trudnej trasie obyło się na szczęście bez poważnych wypadków.

Wysokie lokaty zajęli zawodnicy z Jeleniogórskiego. Wśród młodzików pierwszy był Dawid Brudziński (Luks Baszta Złotoryja) z Janowic Wielkich. Drugą lokatą wśród juniorów młodszych zadowolił się
Ernest Cichy z tego samego klubu.
W kategorii elity piąty był Adam Drahan z KK Impet Jelenia Góra. Natomiast pośród masterów z licencją drugie miejsce zajął Antoni Bańdura z Eska Team z Kopańca.

Miłą niespodziankę sprawił Sebastian Wolny z Podgórzyna, który w juniorach młodszych bez licencji zajął pierwsze miejsce. Wśród masterów bez licencji Jarosław Wojczal z Piechowic był drugi, a Tadeusz Skowroński z Kowar trzeci.
Tradycyjnie jak w roku ubiegłym zawody uświetnił koncert orkiestry dętej.
Wyniki i film z trasy na stronie internetowej Jeleniogórskiego Klubu Kolarskiego http://www.jg-kk.blog.onet.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group