Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 6775
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ostatnia sesja Rady Miejskiej?

Poniedziałek, 3 listopada 2014, 17:31
Aktualizacja: 18:16
Autor: Angela
Jelenia Góra: Ostatnia sesja Rady Miejskiej?
Fot. Archiwum
Jutro (4.11) odbędzie się najprawdopodobniej ostatnia Sesja Rady Miejskiej Jeleniej Góry w tej kadencji. Poza sprawami bieżącymi, w tym zmianami budżetowymi, uchwałami dotyczącymi m.in.: oddania w dzierżawę podziemi przy ul. Chełmońskiego, programu współpracy Miasta Jelenia Góra z organizacjami pozarządowymi czy powiatowego programu zapobiegania przestępczości, pojawi się część dotycząca podziękowań dla obecnych radnych za cztery lata pracy na rzecz Jeleniej Góry. Początek sesji o godz. 9.00.

Jak podsumowuje przewodniczący rady Leszek Wrotniewski, Rada Miejska obradowała na 61. sesjach, na której podjęła 563 uchwały dotyczące różnych spraw. Pierwsza robocza sesja odbyła się 2. grudnia 2010 roku. Rada dokonała wyboru 10. komisji stałych: Finansów i Budżetu, Gospodarki Komunalnej, Kultury, Oświaty i Wychowania, Prawa i Spraw Społecznych, Rozwoju, Sportu Turystyki i Zdrowia, Statutowo-Organizacyjnej, Zatrudnienia i Rynku Pracy oraz Komisji Rewizyjnej.

- Rada uchwaliła 29 planów zagospodarowania obejmujących 58 proc. powierzchni miasta.
Przystąpiła też do otwarcia Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Miasta Jeleniej Góry, które powinno zostać uchwalone w następnym roku. Radni uczestniczyli m.in. w zespołach kontrolujących inwestycje i działalność jednostek miasta, brali udział w zespołach mediacyjnych przy tworzeniu ZGKiM, wygaszaniu Gimnazjum nr 2 i próbie likwidacji MDK Jelonek. Uczestniczyli w pracach przygotowawczych, zmierzających do pozyskania środków RPO na lata 2014-2020 w ramach ZIT Aglomeracji Jeleniogórskiej, byli pomysłodawcami Jeleniogórskiej Karty Dużej Rodziny i wielu tematów remontowo inwestycyjnych, składali liczne interpelacje, zapytania i wnioski – wymienia Leszek Wrotniewski.

- Z ważniejszych dokumentów rozpatrywanych przez Radę należy wymienić: Program Ochrony Środowiska na lata 2013-2016, Regulamin udzielania dotacji celowej ze środków budżetu Miasta Jelenia Góra na zadanie służące ograniczeniu niskiej emisji w ramach programu KAWKA, Regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Jelenia Góra czy Strategię Rozwoju Miasta Jeleniej Góry na lata 2014 –2025 – dodaje L. Wrotniewski.

Porządek obrad:
1. Otwarcie sesji Rady Miejskiej Jeleniej Góry.
2. Powołanie sekretarza obrad.
3. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.
4. Informacja Prezydenta Miasta Jeleniej Góry o pracy między sesjami oraz o złożonych oświadczeniach majątkowych za 2013 rok.
5. Informacja Przewodniczącego Rady Miejskiej o złożonych oświadczeniach majątkowych za 2013 rok.
6. Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej z przeprowadzonych kontroli w 2014r.
7. Projekt uchwały zmieniający uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na oddanie w dzierżawę na okres do 15 lat kompleksu podziemnych schronów zlokalizowanych w Jeleniej Górze przy ulicy Józefa Chełmońskiego pod Wzgórzem Kościuszki.
8. Projekt uchwały w sprawie zmiany Uchwały Budżetowej na rok 2014.
9. Projekt uchwały w sprawie zmiany wieloletniej prognozy finansowej dla Miasta Jelenia Góra.
10. Projekt uchwały zmieniający Uchwałę Nr 249.XXVI.2012 Rady Miejskiej Jeleniej Góry z dnia 12 czerwca 2012r. w sprawie wprowadzenia regulaminów korzystania z parków miejskich na terenie Jeleniej Góry.
11. Projekt uchwały w sprawie przyjęcia "Programu współpracy Miasta Jelenia Góra z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami działalności pożytku publicznego na 2015 rok".
12. Projekt uchwały w sprawie nadania statutu Ośrodkowi Interwencji Kryzysowej w Jeleniej Górze.
13. Projekt uchwały w sprawie uchwalenia "Powiatowego programu zapobiegania przestępczości oraz ochrony bezpieczeństwa obywateli i porządku publicznego Miasta Jeleniej Góry i Powiatu Jeleniogórskiego na lata 2014-2016".
14. Projekt uchwały w sprawie Strategii Rozwoju Miasta Jeleniej Góry na lata 2014 –2025.
15. Interpelacje, zapytania i wnioski.
16. Zakończenie sesji Rady Miejskiej Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group