Sobota, 13 kwietnia
Imieniny: Marcina, Przemysława
Czytających: 8225
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: OSP Wiejska znów działa

Poniedziałek, 7 marca 2022, 7:01
Autor: WAC
Jelenia Góra: OSP Wiejska znów działa
Fot. OSP Wiejska
Po ponad miesięcznej przerwie do działalności bojowej wrócili strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej Jelenia Góra z ulicy Wiejskiej.

Przypomnijmy. Druhowie z OSP Wiejska dramatyczną decyzję o zawieszaniu działalności z przyczyn ekonomicznych podjęli 21 stycznia. Od tego czasu jednostka przez ponad miesiąc nie wyjeżdżała do działań bojowych. Winą za tą sytuację ochotnicy z Wiejskiej obarczali Miasto, które - jak twierdzą - traktowało ich po macoszemu. Między innymi wstrzymało im wypłatę części środków na funkcjonowanie jednostki za 2021 rok. Stało się tak, gdyż zdaniem druhów magistrat niesłusznie zakwestionował część poniesionych przez jednostkę wydatków m.in. na zakup mniejszej i poręczniejszej piły łańcuchowej oraz akumulatora do masztu oświetleniowego.

Urzędnicy miejscy uzyskanie nowej dotacji przez OSP Wiejska warunkowali spłaceniem przez jednostkę długów. Miasto deklarowało też gotowość udzielenia nieoprocentowanej pożyczki na spłatę tych długów po spełnieniu kilku podstawowych warunków, w tym: rozliczenia się ze środków przekazanych w ub. roku, przedłożenia obowiązkowych sprawozdań do Krajowego Rejestru Sądowego i Urzędu Skarbowego.

Jak informuje Cezary Wiklik, rzecznik Urzędu Miasta - wznowienie działalności operacyjnej przez OSP Wiejska nie oznacza końca problemów jednostki.

W związku z tym, że chronimy pieniądze każdego z mieszkańców miasta to zdecydowaliśmy, że magistrat przejmie rozliczanie pojazdów każdej z trzech jednostek OSP działających w Jeleniej Górze - mówi C. Wiklik. - Wyznaczyliśmy limit, do którego mogą tankować paliwo, a my będziemy regulować rachunki. Miasto nigdy nie uchylało się się od pokrywania kosztów paliwa na utrzymanie gotowości bojowej jednostek. W dalszym ciągu podtrzymujemy też nasze stanowisko, że jednostka musi rozliczyć się z pieniędzy, które wydała niezgodnie z ich przeznaczeniem. Deklarujmy, też nadal chęć pomocy oczywiście metodami dopuszczalnymi przez prawo w spłaceniu ich długów.

Twoja reakcja na artykuł?

12
39%
Cieszy
5
16%
Hahaha
1
3%
Nudzi
1
3%
Smuci
5
16%
Złości
7
23%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz sąsiadów, którym możesz zaufać? I zostawić np. klucze do mieszkania, aby podlewali kwiaty?

Oddanych
głosów
54
Tak
57%
Nie
43%
 
Głos ulicy
Czy wierzymy w kiełbasę wyborczą?
 
Miej świadomość
Czy warto dopłacać?
Rozmowy Jelonki
Można posadzić własne drzewo
 
Polityka
Szklarska Poręba: Popłoński vs. Lichocki
 
Piłka nożna
Rozbici w 33 minuty... Zbierają się czarne chmury!
 
112
Pobił swoją dziewczynę
 
Polityka
Zmiana u steru władzy w Podgórzynie
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group