Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 3917
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Osiemdziesiątka i… koniec!

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 23 marca 2010, 9:02
Aktualizacja: 9:02
Autor: TEJO
Irmina Babińska, Magdalena Kępińska i Piotr Konieczyński w "Sztukmistrzu..." Aliny Obidniak
Fot. TEJO
Makabryczna jest treść sztuki, którą aktorzy Teatru im. C. K. Norwida przedstawią w nadchodzącą środę w ramach cyklu prób czytanych.

Reżyser Rafał Matusz (realizator „Pokojówek” wg Genneta), wziął na warsztat dramat Theresii Walser pt. Córki King Konga Akcja sztuki rozgrywa się w domu starców. Pensjonariusze – ludzie „chorzy na śmierć” – czekają na swój kres, który „zapewnią” im pielęgniarki. Zdecydowały one bowiem, że nie dadzą nikomu pożyć dłużej niż do osiemdziesiątki…

– Sztuka budzi przerażenie, ale też rodzi refleksje i pytanie: czy można zaingerować w cudze życie, a nawet – w śmierć ? Czy taką ingerencję może usprawiedliwić koszmar tego miejsca? – mówi Urszula Liksztet, kierowniczka literacka Teatru im. C. K. Norwida. Po spektaklu przewidziano dyskusję.

Występują: Irmina Babińska, Katarzyna Janekowicz, Magdalena Kępińska, Iwona Lach, Agata Moczulska, Piotr Konieczyński, Robert Mania, Jacek Paruszyński. Początek o godz. 18.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Widz 23-03-2010 13:33
"Śpieszmy sie kochac ludzi (...)" ks. Jana Twardowskiego, po ukochanej osobie zostaje jedynie para butów i cała masa wspomnień.
~Aldi 23-03-2010 18:37
Domyślić się nietrudno że rzecz się ma do naszych czasów obecnych.Trudno doczekać 80tki.Średnia życia bezdomnych to 50tka,bezrobotnych-przybliżona,a tych co po nas,jeszcze gorsza.Coraz więcej ludzi targa się na własne życie.nie radząc sobie z obojętnością i nieludzkim traktowaniem.Nawet jeśli chcielibyśmy doczekać tak sędziwego wieku nie mamy na to szansy.Brak zainteresowania i lekceważący stosunek do ludzi starszych,jeszcze nigdy nie był tak widoczny jak w obecnych czasach. Instytucje odpowiedzialne za opiekę nad obywatelem nie wypełniają swoich obowiązków i raczej trudno zauważyć że jeszcze komukolwiek zależy aby POLAK mógł żyć w godnych warunkach na tej polskiej ziemi.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group