Piątek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 10373
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Osiedle Robotnicze z miesięcznym poślizgiem

Czwartek, 12 września 2013, 9:08
Aktualizacja: Piątek, 13 września 2013, 7:41
Autor: Angela
Jelenia Góra: Osiedle Robotnicze z miesięcznym poślizgiem
Fot. Angela
O miesiąc przedłuży się termin zakończenia prac na Osiedlu Robotniczym w Jeleniej Górze. Prace miały potrwać do 16 września, ale ulica cały czas jest rozkopana. Powodem opóźnień jest pogoda, która zafundowała budowlańcom wyjątkowo wysokie temperatury, ale też konieczność wykonania inwestycji nieplanowanych w projekcie.

Obecnie prace trwają od strony ul. Drzymały. Wykopy po jednej stronie ulicy są na fragmencie od budynku dawnej przychodni Vita (dzisiaj siedziba Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych) do skrzyżowania z ul. Drzymały. Tam jest ograniczenie do 30 km na godzinę. Prawdziwy plac budowy jest również w okolicach garbatego mostku, gdzie w trakcie prac zaczął się ulatniać gaz.

- Już w maju br. wykonawca złożył pismo informujące, że w związku z tym, że na ulicy są prowadzone prace związane z wymianą sieci wodno – kanalizacyjnej, które blokują przebudowę samej ulicy, zakończenie prac może się przedłużyć – mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora zarządu dróg i mostów w Jeleniej Górze. – Dodatkowo latem pojawiły się upały, przy których nie dało się pracować i jakby tego było mało, podczas realizacji zadania na odcinku od torów do garbatego mostku, zaczął się ulatniać gaz, więc gazownicy wykorzystali sytuację i wymienili rury gazowe. Wszystko to złożyło się na przedłużenie terminu, ale te prace były konieczne, bo za jakiś czas trzeba byłoby niszczyć nową ulicę, by te sieci wymieniać. Inwestycję musimy zakończyć do 18. października – dodaje Jerzy Bigus.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (40)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
86
Nigdy
24%
Rzadko
47%
Czasami
16%
Często
13%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
 
Aktualności
Zaklęcie rozświetliło choinkę
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group