Czwartek, 25 lutego
Imieniny: Cezarego, Wiktora
Czytających: 8178
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: „Orlik” rozwinął skrzydła w Sosnówce

Sobota, 4 czerwca 2011, 8:34
Aktualizacja: 23:21
Autor: Agrafka
REGION JELENIOGÓRSKI: „Orlik” rozwinął skrzydła w Sosnówce
Fot. Agrafka
Wczoraj odbyło się otwarcie zespołu boisk sportowych „Orlik” przy Gimnazjum w Sosnówce. Inwestycja kosztowała milion 150 tysięcy złotych.

To już drugi „Orlik” w gminie Podgórzyn, jednak władze gminne nie spoczywają na laurach i już dziś myślą o wybudowaniu trzeciego takiego kompleksu, tym razem w Przesiece.

– Rozpędziliśmy się i rzeczywiście jest to już drugi „Orlik” w gminie. Pierwsze takie boisko otwieraliśmy w 2009 roku w Szkole Podstawowej w Ściegnach. Nie ukrywam, że marzy nam się trzeci w Przesiece, który byłby również w zimie białym „Orlikiem”, czyli z możliwością otwarcia lodowiska – powiedziała Anna Latto, wójt Gminy Podgórzyn. Zasadą finansowania „Orlików” jest równy wkład środków: z budżetu państwa, województwa i gminy.

Na otwarcie „Orlika” w Sosnówce przybyło wielu znakomitych gości m.in. posłanka Elżbieta Zakrzewska oraz wicemarszałek dolnośląski Jerzy Łużniak.
– Powstanie tego „Orlika” jest ogromnym sukcesem sportowym i inwestycyjnym. Jest on zbudowany nie tylko dla uczniów gimnazjum, ale dla wszystkich mieszkańców Sosnówki, aby wraz z całymi rodzinami mogli spędzać wolny czas aktywnie – powiedziała posłanka Elżbieta Zakrzewska.

W województwie dolnośląskim zostanie otwartych jeszcze kilkanaście tego typu kompleksów zbudowanych w ramach programu „Moje boisko – Orlik 2012”, łącznie ma być ich aż 150. Czy powiat jeleniogórski ma szansę na olimpiadę Orlików?

– Powstało już kilkadziesiąt orlików w trakcie gdy odpowiadałem za Departament Spraw Społecznych w Samorządzie Województwa Dolnośląskiego. Ten jako jeden z nielicznych w Polsce zrealizował w całości program, a nawet zrobiliśmy ich więcej niż wcześniej zgłosiliśmy, bo aż 150. Systematycznie te boiska otwieramy. Już widać efekty naszych działań np. w zeszłym roku zorganizowana została olimpiada „Orlików”, dziś padł pomysł aby taką olimpiadę zorganizować także w powiecie jeleniogórskim – zauważył Jerzy Łużniak. Być może – więc – w ramach rywalizacji, powiatowe „Orliki” zyskają dodatkową wartość.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group