Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 7807
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: „Orlik” przy szóstce coraz bliżej

Poniedziałek, 14 grudnia 2009, 8:16
Aktualizacja: 8:17
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: „Orlik” przy szóstce coraz bliżej
Tak Orlik wyglądał w końcowej fazie budowy. Otwarcie – 18 XII.
Fot. rylit
W nadchodzący piątek otwarty zostanie uroczyście kolejny kompleks sportowy w ramach projektu „Moje boisko – Orlik 2012”. Obiekt powstał przy Szkole Podstawowej nr 6 w Cieplicach.

Będzie to otwarcie szczególne, ponieważ decyzji o budowie tego „Orlika” towarzyszyła wyjątkowa wrzawa. Zgodnie z pierwotnym projektem boisko miało powstać przy Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych. Na tę propozycję prezydenta miasta Marka Obrębalskiego nie zgodziła się jednak rada miejska. Platforma Obywatelska biła na alarm, że przez to „Orlika” może w ogóle nie być. Na nadzwyczajnej sesji rady podtrzymano stanowisko, że boisko zostanie zbudowane przy „szóstce”.

Tak też się stało, a burza wokół tego problemu okazała się nawałnicą w szklance wody. Wprawdzie według prognoz najbliższe dni będą wyjątkowo mroźne i nikt z boiska raczej nie skorzysta, to jednak – jak tylko pogoda się poprawi – ciepliczanie z Osiedla „Orle” oraz uczniowie „szóstki” będą mieli do dyspozycji oświetlany obiekt z pełnym zapleczem. Takiego terenu dotychczas tu nie było. Będą z niego korzystali zapewne także mieszkańcy pobliskiego Sobieszowa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
63
Coraz lepiej
25%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
33%
Nie najlepiej
19%
Wciąż fatalnie
22%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group