Wtorek, 5 lipca
Imieniny: Antoniego, Karoliny, Marii
Czytających: 4605
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Orkana jednak (nie)posprzątana!

Piątek, 28 marca 2014, 9:39
Aktualizacja: Sobota, 29 marca 2014, 7:44
Autor: Angela
Jelenia Góra: Orkana jednak (nie)posprzątana!
Fot. Angela
Po interwencji mieszkańców oraz naszym artykule otrzymaliśmy zapewnienie, że na początku tego tygodnia dzikie wysypiska znikną z ulicy Orkana w Jeleniej Górze. I zapewnienie, że zniknęły otrzymaliśmy wczoraj (27.03) z Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska. Razem z mieszkańcami sprawdziliśmy i niestety okazało się, że stosy odpadów w wielu miejscach jak leżały, tak leżą.

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, któremu zleciliśmy sprzątanie dzikich wysypisk, wywiózł stamtąd kilka przyczep odpadów – mówiła wczoraj Ewa Grześkowiak, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska. - Obecnie teren jest już posprzątany, teraz usuwamy kolejne dzikie wysypiska na terenie Jeleniej Góry. Jest ich ponad 200 i cały czas zgłaszane są nam kolejne. Te 200 chcemy posprzątać do 15. kwietnia, kolejne po tym terminie – dodała naczelnik wydziału gospodarki komunalnej.

Niestety nadal wzdłuż ulicy można znaleźć wszystko: porozrywane worki ze śmieciami komunalnymi, hałdy gruzu, styropianu, sterty opon, stare meble, lodówki, telewizory, setki butelek i inne odpady.

- Nikogo na naszej ulicy nie było, chyba, że sprzątali jakieś obrzeża, ale jak wysypiska leżały, tak leżą – mówią mieszkańcy. A ich słowa niestety potwierdzają nasze zdjęcia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (31) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group