Piątek, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 5987
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Organizacje pozarządowe w Jeleniej Górze będą miały ważne wsparcie

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 20 marca 2013, 8:23
Aktualizacja: 8:26
Autor: UM
Zakończono przyjmowanie kandydatur do Rady Działalności Pożytku Publicznego w Jeleniej Górze. Ten organ, którego kadencja trwa 2 lata będzie jednym z najważniejszych ciał konsultacyjnych i opiniodawczych w sprawach dotyczących wszelkich spraw organizacji pozarządowych.

– O tym, jak istotna jest ta Rada świadczy m.in. fakt zgłoszenia przez różne organizacje aż 23 kandydatów na sześć miejsc przewidzianych dla reprezentantów stowarzyszeń – powiedział Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry.

Ogółem Rada liczyć będzie dwunastu członków, po trzech zostanie desygnowanych przez Radę Miejską Jeleniej Góry i Prezydenta Jeleniej Góry.

Głosowanie na reprezentantów środowisk odbywać się będzie na stronie internetowej Miasta Jelenia Góra, zgodnie przyjętą procedurą. Wśród reprezentujących poszczególne środowiska są fundacje, organizacje, stowarzyszenia, a także kluby sportowe.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23) Dodaj komentarz

~bubu 20-03-2013 8:37
A co robi za nasze podatników jeleniogórskich NACZELNIK DIALOGU SPOŁECZNEGO??????????
~M. Kaflik 20-03-2013 9:04
wymyśla kolejne rady
Nοstradamus 20-03-2013 12:08
Mieszkańcy JG, nawet nie zdajecie sobie sprawy z tego ile rocznie wyciąganej jest kasy z Urzędu Miasta. Teraz Complex tworzy nową ekipę która ZA NIEGO będzie podpisywać się pod tymi decyzjami, PO CO? PO to aby nie beknął za malwersację? Kto się tam zgłosi ... ten jest i...
~gory 20-03-2013 12:36
to jeśli rada może desygnować trzech swoich członków - to po co Pani Ragiel startuje z listy organizacji i zajmuje im miejsce? - pełna lista kandydatów do Rady Działalności Pożytku Publicznego Miasta Jelenia Góra -http://um.jeleniagora.pl/images/stories/dialog/organizacje/Lista_kandydatow_do_RDPP_Miasta_JG.pdf - niektórzy to całe życiorysy wypisali
~zakonnik 20-03-2013 14:35
Coś nie coś wiadomo ile i jak wyciągana jest kasa. Masz rację NOSTRADAMUS. Niech otworzą ANTYKWARIAT i M.Ragiel zrobią prokurentem.
~/-/ 20-03-2013 14:39
dobra fucha dla złodzieji, wielu kandydatów z bardzo dobrymi referecjami i fachowości będzie tam zasiadać.
~urszula 20-03-2013 16:20
proszę przeczytać ustawę: 1) uczestniczenie w pracach takiej rady jest społeczne-bez wynagrodzenia 2) powołanie takiej rady to nie widzi mi się władz miasta tak łatwo anonimowo każdego obrzucić błotem, smutna polska rzeczywistość i polskie bagienko
~ulla 20-03-2013 16:41
To nie Polska biegunka, tylko szara rzeczywistość OPP. Juz poddając a...lizie CV kandydatów widać kłamstwa i ukrywanie niewygodnych faktów. A dlaczego URSZULA tak zagorzale, ANONIMOWO broni ??? przedstaw się obrońco "dup osobistych" wszyscy tacy społecznicy tylko strasznie konta im rosną z tej społecznej działalności, a podobno "kryzys w kraju". Podajcie zakres ich czynnosci w radzie i które miasto ma jeszcze " ekologiczną pralnię"w czynie społecznym. Tonący brzytwy się trzyma.
~ale jaja 20-03-2013 17:46
Eugeniusz Ragiel Prezes TOZ Oddział w Jeleniej Górze Kierownik Schroniska dla zwierząt w Jeleniej Górze /skopiowane ze strony naszego schroniska/rok 2012 Maria Ragiel Prezes TOZ Oddział w Jeleniej Górze /życiorys do tej rady/ Ragiele pozabijają sie na tych samych stanowiskach, oni przechodza samych siebie. SPOŁECZNICY !!!!
~z. witkowska 20-03-2013 18:10
Ta p.Urszula to od niedawna pracownica urzędu.Wścibska i zarozumiała akurat nadaje się do dialogu społecznego.
~ 20-03-2013 19:05
DOLNOŚLĄZAK. Dialogowy Zygmunt opracowując sam dla siebie zakres obowiązków, kompetencji i odpowiedzialności uczynił z siebie prawie pełnomocnika prezydenta d/s organizacji pozarządowych. Dialog społeczny zadbał o to, ażeby 50% tego organu doradczego, stanowili ludzie wskazani przez PO-partię. Na 12 członków rady: 3 członków wskaże radny PO- Wrotniewski i 3 członków PO-prezydent Zawiła. Jak za "komuny".
~CBA.pl 20-03-2013 19:24
Społecznicy - dlaczego was nie widać przy wykonywaniu prac fizycznych na rzecz podopiecznych danej fundacji np: Maria zwana Anną Ragiel nie wyprowadza ze swoimi towarzyszkami z TOZ piesków na spacery ze schroniska dla małych zwierząt, któremu to dozorcuje straszniy miłosnik zwierzat Eug.Ragiel. tylko chcecie taksować pieniądze, które to nigdy nie sa ujawniane opinii publicznej. Jestescie w ogromnym błędzie,że was nikt nie kontroluje np.Urząd Skarbowy,UKS, ale są np. MSWiA i inne departamenty danych ministerstw. Ostatnio, co niektórzy przekonali sie, o ŚWIADOMOŚCI PRAWNEJ SPOŁECZEŃSTWA.
~cbcoś.pl 20-03-2013 19:27
z. witkowska - podobasz mi się, rąbiesz prosto z mostu, to sie ceni. Dziadostwo trzeba tępic. Pozdrawiam. Ja
~Jeleniogórza 20-03-2013 19:38
Co ten Zawiła opowiada bzdury Pomoc organizacją pozarządowym Fundacja i innym stowarzyszeniom To dla czego Zawiła nie przydzielił Fundacji ;Jesteśmy Solidarni; Mariana Zagórnego lokalu na biuro tej Fundacji którą wyrzucił z zajmowanego biura Związku Fundacja wystąpiła o lokal na biuro a Miasto odmówiło im przydziału biura A chciałbym zauważyć że ta Fundacja przez cztery lata wysłała kilka tysięcy biednych dzieci z naszego regiony i całej Polski bezpłatnie na wypoczynek letni i zimowy i ty Zawiła mówi o pomocu tym organizacja to jest po prostu bezczelność Zawiły i Miasta Jak nie wierzycie to spytajcie Zagórnego on wam opowie o tym że Miasto nie chce mu dać lokalu na biuro za które chce płacić z góry No ale Zagórny naraził się obecnej władzy i mówi prawdę to Tusk nakazał Zawile nie dawać l
~Edek 20-03-2013 20:05
Znam tą sytuacje dobrze bo znam Pana Mariana Zagórnego dobrze i rozmawiałem z nim I jest prawdą że Miasto odmówiło mu przydziału lokalu na biuro a tyle dobrego ta Fundacja dla dzieci robi chyba w naszym regionie żadna organizacja tyle nie zrobiła przez kilka lat co oni zrobili przez cztery lata To po prostu skandal Miasta i Pana Prezydenta Marcina Zawiły A swoja drogom to co pisze poprzednik to jest chyba prawda że Tusk kazał Panu Zawile nie przydzielać żadnego lokalu w Jeleniej Górze żadnej organizacji Pana Mariana Zagórnego bo on obecnej władzy nie pasuje bo mówi prawdę że niszczą Polskę że są dzieci które głodują i inne sprawy zdrady Polaków przez obecną władze I za to karają Pana Zagórnego Ale jak go znam to on im nie odpuści i na pewno im wygarnie że popamiętają Panie Marianie
~erbes 20-03-2013 22:32
do DOLNOŚLĄZAKA-Jako miłośnik DIALOGU nie zauważyłeś,że do p.Ragiel dołączyła jako kandydatka do Rady Pożytku Publicznego przy Prezydencie druga siła PO Grażyna Pawlukiewicz-Rehlis też radna.To krótkowzroczny egoizm tej partii,która musi byc wszędzie i za wszelką cenę.Czyli władza może miec w Radzie Pożytku przewagę nad pozarządowcami (3 urzędników,3 radnych i 2 zgłoszone pseudodziałaczki organizacji pozarządowych).
~erbes 20-03-2013 22:39
cd.Oznacza to,że organizacje moga miec 4 swoich przedstawicieli a jeżeli ratuszowi PO-wscy się dobrze zakręcą to do tej czwórki wejdą sami potakiewicze z tzw" zawiłowego" nurtu. I będzie znowu pięknie a Korzeniewski przystąpi do tworzenia kolejnej nowej rady np. meneli,co lubią miód pszczeli.
~bono 20-03-2013 22:43
do z.witkowska---Pani Urszula nie jest pracownikiem naszego Wydziału Dialogu Społecznego a jedynie odbywa staż,czyli jest stażystką.Reszta wszystko się zgadza.
~ihajdo 21-03-2013 11:03
pani ulu proszę się nie przejmować wiele mi pani pomogła w komitecie obrony praw dziecka zawsze mogłam liczyć na radę i pomoc dlatego dziękuję
~super rada 21-03-2013 18:49
Jędraszko, Kuty, Schubert, Jankowski, Ragiel, Gałka, Obaz - powodzenia jeleniej Górze
~ranczo J.G. 22-03-2013 6:58
skład rady nie tak do końca. Jeżeli ktoś ma kłopoty z prawem to chyba nie może zasiadać w radzei, chyba,że na beszczelnego okłamywać społeczeństwo, potem z hukiem wyleci.
~Ari57 23-03-2013 10:30
kolejna ostrzegana, nie słuchała i oberwała, tak prezeSS zawsze dziękuje wolontariuszom za współpracę a pieski już zawsze będą jazgotać i kąsać, mali ludzie żadko odróżniają profesjonalizm i kompetencję od wścipstawa i zarozumialstwa - Ulka Ty nam się nie zmieniaj.
~miss@ 23-03-2013 19:42
ostrzegana co niesłuchała - to święta, księdzowa prawda. Ale łuna jeszcze very,very oberwie, chociazby za mnie. Jej mąz pochwalił sie kiedyś w mediach,że bardzo ceni swojego tescia-księdza. Córka księdzowa powinna mieć MIŁOŚC w sercu , a nie .....to co ma.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group