Środa, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 4549
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Oplem w drzewo. Pasażerka poważnie ranna

Poniedziałek, 17 stycznia 2011, 9:47
Aktualizacja: 12:38
Autor: Angela
Duże kłopoty będzie miał 29–letni sprawca wczorajszego zdarzenia drogowego, do którego doszło na łuku ulicy Jeleniogórskiej w Mysłakowicach. Mężczyzna prowadził opla astrę z dwójką pasażerów. Był pijany i jechał za szybko. Wypadł z jezdni i uderzył w drzewo. Do szpitala z poważnymi obrażeniami głowy trafiła pasażerka.

Przybyli na miejsce policjanci mieli problem z ustaleniem, kto prowadził auto. W oplu były trzy osoby: kobieta i dwóch mężczyzn. Nikt jednak nie chciał przyznać się, że był kierowcą. Przebadano je alkomatem i wylegitymowano. Okazało się, że sprawcą zdarzenia był 29-latek (półtora promila alkoholu w organizmie). Jednak, kiedy policjanci prowadzili czynności, mężczyzna skorzystał z okazji i uciekł. Policja ma jednak jego dane osobowe.

– Na razie prowadzimy czynności w kierunku wypadku drogowego, ale jeszcze nie wiadomo, czy zdarzenie zostanie zakwalifikowane jako wypadek czy kolizja. To będzie zależało od stanu zdrowia poszkodowanej pasażerki – mówi podinsp. Edyta Bagrowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. Wczoraj lekarz nie potrafił powiedzieć, czy leczenie poszkodowanej potrwa dłużej niż siedem dni.

Gdyby był to wypadek, sprawca odpowie za jego spowodowanie i jazdę pod wpływem alkoholu, za co grozi kara do 12 lat więzienia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group