Poniedziałek, 15 lipca
Imieniny: Henryka, Włodzimierza
Czytających: 11076
Zalogowanych: 44
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Opłatkowy spacer krajoznawczy PTTK 2020

Piątek, 18 grudnia 2020, 9:14
Autor: Organizator
Region: Opłatkowy spacer krajoznawczy PTTK 2020
Fot. Archiwum K. Tęczy
Grudzień to miesiąc, w którym zwyczajowo spotykają się działacze Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego na zebraniach opłatkowych, by podsumować swoją pracę w danym roku oraz podzielić się opłatkiem. Niestety w roku obecnym, ze względu na obostrzenia wynikające w związku z panującą pandemią, nie było możliwości zorganizowania takiego spotkania. Nie mniej Zarząd Oddziału PTTK „Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze zorganizował górski spacer krajoznawczy, w którym uczestniczyły 5-osobowe grupy.

Tym razem kadra programowa naszego Towarzystwa po odbyciu spaceru i posileniu się przy ognisku wysłuchała krótkiego podsumowania tego co nasz Oddział osiągnął w roku obecnym. Prezes Oddziału przypomniał, że w roku 2020 Oddział PTTK „Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze został wyróżniony nagrodą Starosty Jeleniogórskiego „Karkonosz 2020” (dawniej Liczyrzepa). Niewątpliwie wielkim osiągnięciem Oddziału było zorganizowanie zasadzenia 70 dębów w Karpnikach, gdzie bezimienna do tej pory droga uchwałą Rady Gminy w Mysłakowicach otrzymała nazwę „Aleja Dębowa 70-lecia PTTK”. Kilka dni temu dokonano uroczystości otwarcia nowej alei – informuje Krzysztof Tęcza, prezes ZO PTTK „Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze.

Prezes odniósł się także do niezwykłego jubileuszu jakim jest 50 lat Rajdu na Raty zapoczątkowanego przez Teofila Ligenzę vel Ozimka. Co prawda przez pandemię w tym roku odbyła się tylko połowa zaplanowanych wycieczek, ale i tak było ich 23, co pozwoliło kilkuset osobom spędzenia czasu na spacerach krajoznawczych.

Głównym jednak celem spotkania, oprócz oczywiście podzielenia się opłatkiem (niestety na odległość) było przekazanie podziękowań dla naszych działaczy, którzy całą swoją pracę dla społeczeństwa wykonują społecznie. Nie zyskują oni żadnych korzyści materialnych z faktu prowadzenia wycieczek i różnego rodzaju konkursów. Jedynym ich zyskiem są słowa podziękowania za trud i wykonaną pracę. Dlatego też wyróżniający się działacze zostali uhonorowani Dolnośląską Odznaką Honorową PTTK nadawaną na wniosek Zarządów Oddziałów przez Porozumienie Oddziałów PTTK Województwa Dolnośląskiego.

Tym razem Odznaki Honorowe PTTK wręczane przez prezesa (Krzysztofa Tęczę) oraz wiceprezesa (Andrzeja Mateusiaka) Oddziału PTTK „Sudety Zachodnie” otrzymali:

Wiktor Gumprecht – komandor Rajdu na Raty
Jan Tyczyński – organizator rajdów motorowych
Jarosław Kapczyński – przewodnik sudecki prowadzący m. in. wycieczki Rajdu na Raty
Krzysztof Tęcza – organizator spacerów krajoznawczych.
Za ponadprzeciętną działalność dla turystyki dyplomami Zarządu Oddziału PTTK „Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze zostali wyróżnieni:
Urszula Pawlikowska – prowadząca społecznie wycieczki RnR
Jolanta Kupeć – prowadząca społecznie wycieczki RnR
Sławomir Kupeć – prowadzący społecznie wycieczki RnR
Maria Gumprecht – prowadząca społecznie sekretariat Rajdu na Raty
Ewa Kiraga-Wójcik – wspierająca swoją wiedzą i działalnością szeroko rozumianą działalność turystyczną oraz pracująca na rzecz jej promocji
Janusz Turakiewicz – wspierający społecznie organizację działań turystycznych specjalistyczną wiedzą pozwalającą na uniknięcie nieprawidłowości w ich rozliczeniach.

Spotkanie było także okazją do wręczenia legitymacji dla osób, które należą do Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego od 25 i 50 lat, wspierając jego działania oraz oczywiście opłacając należne składki. Są to:

Jan Tyczyński, który otrzymał odznakę i legitymację zaświadczającą 50 lat przynależności do Towarzystwa
Wiktor Gumprecht, Wojciech Gumprecht, Anna Tęcza, Krzysztof Tęcza, którzy otrzymali odznakę i legitymacje zaświadczające o stażu 25 lat w Towarzystwie.

Wszyscy wymienieni powyżej zostali także obdarowani nagrodami książkowymi oraz upominkami i gadżetami przekazanymi przez Urząd Gminy Mysłakowice, miasto Jelenia Góra oraz Oddział PTTK „Sudety Zachodnie”.

Myślę jednak, że najważniejsze dla naszych działaczy, oprócz słów uznania i stosownych wyróżnień, jest samo spotkanie, podczas którego mogli oni poczuć, że jesteśmy jedną rodziną, i że pamiętamy o sobie. Dlatego też, jako prezes Oddziału PTTK „Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze, serdecznie dziękuję wszystkim naszym działaczom (także tym nieobecnym na spotkaniu) za ich społeczną pracę, której owoce odbierają nie tylko mieszkańcy naszego regionu ale także turyści i kuracjusze zjeżdżający tu z całego kraju – podkreśla Krzysztof Tęcza i dodaje:
Koleżanki i Koledzy, dziękując Wam za Wasz trud zapewniam, że nie zapominamy o Was, że zarówno Wasza praca jak i Wy sami jesteście dla Towarzystwa skarbem najcenniejszym. Bez Was bowiem Towarzystwo nie mogłoby działać tak prężnie. Dlatego też jeszcze raz dziękując Wam za waszą pracę przekazuję serdeczne życzenia świąteczne i noworoczne. Bądźcie zdrowi, bądźcie dobrej myśli, nie poddawajcie się, przekażcie podziękowania i życzenia swoim bliskim, bo to najczęściej ich kosztem realizujecie społeczną pracę. To oni, Wasi bliscy, Wasze rodziny są pozbawione Waszej obecności w domu kiedy Wy pracujecie dla innych. W imieniu Zarządu Oddziału PTTK „Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze składam Wam serdeczne podziękowania za dotychczasową Waszą pracę i życzę Wam oraz Waszym rodzinom Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszystkiego dobrego w nadchodzącym Nowym Roku 2021. Podobne podziękowania oraz życzenia kieruję w stronę pracowników Oddziału, którzy czuwają nad całością naszych działań dla turystyki i krajoznawstwa.

Twoja reakcja na artykuł?

15
79%
Cieszy
2
11%
Hahaha
1
5%
Nudzi
1
5%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Co wolisz: kawę, herbatę czy wodę?

Oddanych
głosów
898
Kawa
39%
Herbata
23%
Woda
29%
Inny napój (np. sok, cola, mleko)
9%
 
Głos ulicy
Czy Teatry Uliczne w tym roku się podobały?
 
Warto wiedzieć
Jak Kościół zdobył swój majątek?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Kultura
Przyjechali do Jeleniej Góry z Grecji
 
Aktualności
Teatry Uliczne – videorelacja z soboty
 
Aktualności
Uszkodzona sygnalizacja na przejeździe kolejowym
 
Aktualności
Castle Party Bolków – fani zjechali z całej Europy
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group