Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 3579
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Opłatek niewidomych i niedowidzących

Wtorek, 11 grudnia 2018, 8:43
Aktualizacja: Czwartek, 13 grudnia 2018, 4:46
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Opłatek niewidomych i niedowidzących
Fot. Przemek Kaczałko
Jeleniogórskie Koło Polskiego Związku Niewidomych zorganizowało w Hotelu Fenix spotkanie opłatkowe dla swoich członków. W programie znalazła się część artystyczna, prezentacja wyrobów rękodzielniczych, uroczysty obiad oraz wręczanie prezentów.
Spotkanie opłatkowe to nie tylko integracja, ale też rehabilitacja, bo wyciągamy te osoby z domu, spotykają się, jest wymiana doświadczeń i w ten sposób korzystają ze spotkania - powiedziała Anna Jaworska, dyrektora zarządu okręgu dolnośląskiego, która podkreśla, że jeleniogórskie koło PZN jest jednym z prężniej działających na Dolnym Śląsku. - Jeleniogórskie koło pozyskuje sporo środków na działalność i mam nadzieję, że członkowie to doceniają - dodała szefowa struktur wojewódzkich.

W ostatnim czasie członkowie związku mieli okazję wykonywać różne dzieła świąteczne - stroiki, bombki, malowali na szkle. Warsztaty odbywały się w Muzeum Karkonoskim, a podczas spotkania opłatkowego można było obejrzeć efekty ich pracy, która kontynuowali też w siedzibie związku.

Po przywitaniu gości rozpoczął się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Leszka Kopcia. Był też czas na wspólną modlitwę, dzielenie się opłatkiem i składanie życzeń oraz uroczysty obiad. Z uwagi na świąteczny charakter wydarzenia, nie zabrakło prezentów dla przybyłych członków związku.

W naszym środowisku jest wiele osób samotnych i to jest wyciągnięcie ludzi z domu, pokazanie, że nie są sami. Idą święta, a ktoś o nich pamięta - podkreśliła Iwona Tymiuk, prezes jeleniogórskiego koła PZN.

Członkowie związku cieszą się, że mają okazję się spotykać.

Sprawia to wielką przyjemność. Mam bardzo dobre zdanie o działalności związku, tylko przydałaby się większa pomoc ze strony Miasta. Dobrze, że chociaż dla dzieci jest wsparcie - oceniła Danuta Mikuszewska, członkini jeleniogórskiego koła związku niewidomych.

Twoja reakcja na artykuł?

15
79%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
4
21%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group