Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 7461
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Opłatek Maltański w Pałacu Staniszów

Piątek, 7 grudnia 2018, 12:02
Aktualizacja: Sobota, 8 grudnia 2018, 6:01
Autor: Org
Powiat: Opłatek Maltański w Pałacu Staniszów
Fot. Użyczone/Archiwum MOPS
Uroczysta kolacja wigilijna „Opłatek Maltański” organizowana jest już po raz czwarty we współpracy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Podgórzynie, właścicieli Pałacu Staniszów oraz Suwerennego Rycerskiego Zakonu Szpitalników Św. Jana Jerozolimskiego Zwanym Rodyjskim i Maltańskim w Polsce. Odbędzie się 18 grudnia.

Agata i Wacław Dzidowie, właściciele Pałacu Staniszów, nieodpłatnie udostępniają restaurację pałacu i przygotowują uroczystą wieczerzę wigilijną.

Działania pod nazwą „Opłatek Maltański” skierowane są do osób potrzebujących, samotnych i rodzin korzystających ze świadczeń pomocy społecznej w MOPS w Jeleniej Górze oraz GOPS w Podgórzynie, które z uwagi na swoją sytuację społeczną i ekonomiczną wymagają wsparcia w przezwyciężeniu własnych problemów.

Głównym celem uroczystości jest pomoc osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej, stworzenie rodzinnej atmosfery w trakcie kolacji wigilijnej, integracja uczestników, podtrzymanie tradycji wigilijnej połączonej z kolędowaniem oraz wsparcie materialne w postaci paczek świątecznych.

W roku bieżącym uroczystość odbędzie się 18 grudnia i przewidziana jest dla 75 podopiecznych jeleniogórskiego MOPS-u oraz 15 osób z GOPS w Podgórzynie.

- Jesteśmy przekonani, że udział w spotkaniu sprawi wszystkim uczestnikom wiele radości w myśl idei świątecznej pomocy potrzebującym - informują organizatorzy.

Twoja reakcja na artykuł?

12
92%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
8%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group