Poniedziałek, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 7399
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Oniryczne „DEŻA WI”, czyli wystawa Rafała Wilka

Sobota, 21 stycznia 2012, 18:42
Aktualizacja: 21:38
Autor: Petr
JELENIA  GÓRA: Oniryczne „DEŻA WI”, czyli wystawa Rafała Wilka
Fot. Petr
Holograficznych wrażeń z pogranicza jawy i snu doświadczyli wczoraj uczestnicy wernisażu inaugurującego wystawę „DEŻA WI” Rafała Wilka w Galerii BWA w Jeleniej Górze. Projekt co najmniej nietuzinkowy, złożony z instalacji osadzonych w rozmaitych przestrzeniach.

Park morski, boisko, plaża czy postindustrialne budynki niegdysiejszej Celwiskozy. Złączone w jedną, paradoksalnie spójną choć oniryczną całość. Zmodyfikowane i przeniesione do Galerii BWA w Jeleniej Górze, która jest odtąd ich środowiskiem naturalnym. Obiektem z pogranicza jawy i snu, w którym tętni wirtualne życie postaci powołanych „do życia” za sprawą projekcji video, stawiających pytania o naturę rzeczywistości i fikcji. Z których jedna wymyka się aby pytać o to z okna jeleniogórskiego ratusza. Takie jest właśnie „DEŻA WI” Rafała Wilka, artysty malarza, fotografa i filmowca, na co dzień mieszkającego w Zielonej Górze.

– „DEŻA WI” to wystawa oparta na marach sennych. Mieszanka rzeczywistości, koszmarów i innych onirycznych doświadczeń. Tu nic nie jest z gruntu oczywiste, choć podporządkowane określonej treści i przejrzystości wyrazu. Co jest prawdziwe, a co nie? Czy prawda oraz fikcja mogą współistnieć ze sobą i się na siebie nakładać? W „DEŻA WI” mogą. Tak jak HERR BROT, czyli Pan Chleb może ni stąd, ni zowąd zacząć przemawiać z okna jeleniogórskiego ratusza – mówi nam Rafał Wilk.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie internetowej www.galeria-bwa.karkonosze.com. Wystawa jest dofinansowana ze środków Miasta Jelenia Góra i potrwa do 4 lutego br. Warto zobaczyć.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
584
Jest nowy
7%
1-5 lat
13%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
20%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Zmarł po wybuchu
 
Kultura
Rozbójnik w Cieplicach
 
112
Uratowali mu życie
 
112
Policja złapała bandziora (foto, wideo)
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group