Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 2255
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Oniryczne „DEŻA WI”, czyli wystawa Rafała Wilka

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 21 stycznia 2012, 18:42
Aktualizacja: 21:38
Autor: Petr
Fot. Petr
Holograficznych wrażeń z pogranicza jawy i snu doświadczyli wczoraj uczestnicy wernisażu inaugurującego wystawę „DEŻA WI” Rafała Wilka w Galerii BWA w Jeleniej Górze. Projekt co najmniej nietuzinkowy, złożony z instalacji osadzonych w rozmaitych przestrzeniach.

Park morski, boisko, plaża czy postindustrialne budynki niegdysiejszej Celwiskozy. Złączone w jedną, paradoksalnie spójną choć oniryczną całość. Zmodyfikowane i przeniesione do Galerii BWA w Jeleniej Górze, która jest odtąd ich środowiskiem naturalnym. Obiektem z pogranicza jawy i snu, w którym tętni wirtualne życie postaci powołanych „do życia” za sprawą projekcji video, stawiających pytania o naturę rzeczywistości i fikcji. Z których jedna wymyka się aby pytać o to z okna jeleniogórskiego ratusza. Takie jest właśnie „DEŻA WI” Rafała Wilka, artysty malarza, fotografa i filmowca, na co dzień mieszkającego w Zielonej Górze.

– „DEŻA WI” to wystawa oparta na marach sennych. Mieszanka rzeczywistości, koszmarów i innych onirycznych doświadczeń. Tu nic nie jest z gruntu oczywiste, choć podporządkowane określonej treści i przejrzystości wyrazu. Co jest prawdziwe, a co nie? Czy prawda oraz fikcja mogą współistnieć ze sobą i się na siebie nakładać? W „DEŻA WI” mogą. Tak jak HERR BROT, czyli Pan Chleb może ni stąd, ni zowąd zacząć przemawiać z okna jeleniogórskiego ratusza – mówi nam Rafał Wilk.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie internetowej www.galeria-bwa.karkonosze.com. Wystawa jest dofinansowana ze środków Miasta Jelenia Góra i potrwa do 4 lutego br. Warto zobaczyć.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~fiki 22-01-2012 19:58
ale "gorąca" dyskusja....nudna jest taka "trendy-kunst".... może by tak ktoś namalował wreszcie jakiś dobry odkrywczy obraz????.... nie takie proste jak popuszczanie "slajdów"....nieprawdaż?????
~F 23-01-2012 0:01
Puszczanie slajdów? Fiki, widziałeś jego prace? Nie umniejszaj roli sztuki video we współczesnej sztuce.
~fe 23-01-2012 0:51
"trendy-kunst"? malarstwo było "trendy-kunst" przez ostatnie pięćset lat
~fiki 23-01-2012 11:56
video nie jest sztuką...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group