Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 7084
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Oliwer Kubicki pokieruje „Stop Korupcji”

Poniedziałek, 8 września 2008, 8:07
Aktualizacja: Wtorek, 9 września 2008, 7:59
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Oliwer Kubicki pokieruje „Stop Korupcji”
Fot. TEJO
Awans jeleniogórzanina. Został prezesem Stowarzyszenia Stop Korupcji, które w całej Polsce zwalcza patologie życia społecznego

Założyciel organizacji - Janusz Kowalski, ekspert ds. bezpieczeństwa energetycznego w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego przy prezydencie RP, zaproponował jako kandydata na stanowisko prezesa zarządu Oliwera Kubickiego. Kandydaturę przyjęto. Na funkcję wiceprezesa stowarzyszenia został wybrany opolski radny Patryk Jaki.

To znaczący sukces w karierze młodego społecznika z Jeleniej Góry, związanego z Prawem i Sprawiedliwością. Kubicki znany jest z kilku spektakularnych happeningów, które zorganizował w minionych miesiącach. Między innymi, zaproponował jeleniogórzanom strzelanie do bramki Niemców przed przegranym meczem reprezentacji biało-czerwonych na Euro 2008. Był także inicjatorem marszu poparcia dla Gruzji po ataku Rosji na ten kraj.

Kubicki - który już ma opinię "enfant terrible" lokalnej areny politycznej - działa aktywnie także na tym polu, ale jego kroki bywają kontrowersyjne. Tak było w przypadku, kiedy zaapelował do Jerzego Łużniaka, zastępcy prezydenta miasta, by ten podał się do dymisji po jednym z wywiadów prasowych. Nie udała się także akcja oplakatowania miasta plakatami z podobizną Marka Obrębalskiego jako wampira Drakuli.

Ale jako sukces nowy prezes SK może zaliczyć udaną interwencję po tym, jak zgłosił do prokuratury sprawę podejrzanej promocji jednej ze szkół wyższych. W jej materiały zostały opakowane świadectwa maturalne w trzech jeleniogórskich placówkach oświaty. Wszczęto w tej sprawie postępowanie w kierunku możliwości przejęcia korzyści materialnych.

Stowarzyszenie Stop Korupcji zostało założone w styczniu 2003 roku. Przedstawia siebie jako najbardziej aktywną antykorupcyjną organizację pozarządową o charakterze ogólnopolskim. Biuro krajowe mieści się w Opolu, a oddziały regionalne Stop Korupcji znajdują się, między innymi, w Warszawie, Gdańsku, Toruniu i Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (29) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group