Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 8529
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Oliwer Kubicki pokieruje „Stop Korupcji”

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 8 września 2008, 8:07
Aktualizacja: Wtorek, 9 września 2008, 7:59
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Awans jeleniogórzanina. Został prezesem Stowarzyszenia Stop Korupcji, które w całej Polsce zwalcza patologie życia społecznego

Założyciel organizacji - Janusz Kowalski, ekspert ds. bezpieczeństwa energetycznego w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego przy prezydencie RP, zaproponował jako kandydata na stanowisko prezesa zarządu Oliwera Kubickiego. Kandydaturę przyjęto. Na funkcję wiceprezesa stowarzyszenia został wybrany opolski radny Patryk Jaki.

To znaczący sukces w karierze młodego społecznika z Jeleniej Góry, związanego z Prawem i Sprawiedliwością. Kubicki znany jest z kilku spektakularnych happeningów, które zorganizował w minionych miesiącach. Między innymi, zaproponował jeleniogórzanom strzelanie do bramki Niemców przed przegranym meczem reprezentacji biało-czerwonych na Euro 2008. Był także inicjatorem marszu poparcia dla Gruzji po ataku Rosji na ten kraj.

Kubicki - który już ma opinię "enfant terrible" lokalnej areny politycznej - działa aktywnie także na tym polu, ale jego kroki bywają kontrowersyjne. Tak było w przypadku, kiedy zaapelował do Jerzego Łużniaka, zastępcy prezydenta miasta, by ten podał się do dymisji po jednym z wywiadów prasowych. Nie udała się także akcja oplakatowania miasta plakatami z podobizną Marka Obrębalskiego jako wampira Drakuli.

Ale jako sukces nowy prezes SK może zaliczyć udaną interwencję po tym, jak zgłosił do prokuratury sprawę podejrzanej promocji jednej ze szkół wyższych. W jej materiały zostały opakowane świadectwa maturalne w trzech jeleniogórskich placówkach oświaty. Wszczęto w tej sprawie postępowanie w kierunku możliwości przejęcia korzyści materialnych.

Stowarzyszenie Stop Korupcji zostało założone w styczniu 2003 roku. Przedstawia siebie jako najbardziej aktywną antykorupcyjną organizację pozarządową o charakterze ogólnopolskim. Biuro krajowe mieści się w Opolu, a oddziały regionalne Stop Korupcji znajdują się, między innymi, w Warszawie, Gdańsku, Toruniu i Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (29) Dodaj komentarz

~P 8-09-2008 8:30
To się chłop załapał na stołek. Cóż..tylko pogratulować, ale czy to spowoduje "stop korupcji"???
~jojo 8-09-2008 9:30
I bardzo mu tego gratuluję. Mam nadzieję, że się teraz przeniesie do Warszawy. Poza tym dziwna sprawa, że kolega Oliwer zniknął ze Wspólnego Miasta - ciekawe co go do tego zmusiło i dlaczego wybrał PiS? Mimo wszystko dobrze, że jeleniogórzanin pcha się wyżej.
~TW 8-09-2008 9:31
Rąki opadają na Oliwera i jego spektakularne osiągnięcia. Nie chwaląc się TO JA przy wróbelku Oliwerku jestem Orłem ze swoimi osiągnięciami . Do OKULISTY z Oliwerem, obok siebie ma tyle korupcji , nie widzi biedak.
~tańczący z wilkami 8-09-2008 9:31
Dajcie spokój, nie podniecajcie się. Dawno mówiłem, że ten laluś to kreowana marionetka wpływowych próżniaków. Pokażcie mi choć jeden materialny przykład zwalczenia korupcji, czy patologii przez tego karierowicza – nie zrobienia dymu, wszczęcia postępowania tylko załatwienia, pomorzenia pokrzywdzonym. Nic. Zero! A miał propozycję 10 spraw... „Strzelanie bramki Niemcom...” – to potrafi. Stop Korupcji. Co to jest? „W całej Polsce zwalcza patologie życia społecznego...”? Chyba się śmiejecie. To najbardziej bierna „antykorupcyjna” organizacja społeczna – sprawdzono. Dyżurni politycy, umiejący zaistnieć w mediach i wepchnąć się na salony. I taki będzie w przyszłości z nich pożytek i z naszego lokalnego „elefanta traiblujacego” głośno wszędzie gdzie się da o wszystkim i o niczym. No, ale się załapie – w to wierzę... Bo spełnia wymogi poprawności politycznej;-)
~życiowy 8-09-2008 9:46
Następny karierowicz, a odwoływanie się do POLSKOŚCI poprzez koszulkę jest nie na miejscu. Jest skandaliczne. Partia samoobrony też to robiła, przypomnę: przez biało-czerwone krawaty
~jojo 8-09-2008 9:55
Ja tylko tak napisałem, żeby później nie było, że znowu jestem niezadowolony i krytykuję. No to napisałem, że się cieszę! :))) Zresztą wiadomo, że Oliwer czyta Jelonke bo czasem odpisuje pod tematami: Kolego nic dobrego z tego nie będzie! Pozdro
~Juran 8-09-2008 11:27
Tandetny sposob na wdrapanie się do kortyta politycznego , te próby reklamy i rozglosu swiadcza o kiepskiej etyce i cwaniactwie tego Oliwera.Może zalozylby firmę i wzorowo coś wytwarzal ,zatrudnilby ludzi i wypracowywalby podatki , wykonalby coś spolecznie przed kamerami jak oczyszczenie np.zasyfionego jednego cieku wodnego w Jeleniej Górze który za niemców byl strumieniem czystej wody a jest ich od groma do wyczyszczenia poczynając od cieku przy Kasprowicza k/zak- u wylkanizacyjnego a na Mlynówce kończąc. Takim dzialaniem zdobylby Oliwier rozglos uzanie . A temat" Stop korupcji i bezprawiu" to już dużo wcześniej opatentowal Grzegorz Niedźwiecki i mial w tym zakresie znaczne osiagnięcia. Oj Oliwerek kiepski z Ciebie narybek na polityka darmozjadka, a jaki masz zawód i jakim jesteś fachowcem ? Nie wypada podpierać sie Polskością aby wskoczyć przez politykierstwo na garnek i dobre utrzymanie tych lożą wypracowane podatki.
~morton 8-09-2008 12:17
gratuluję nowego stanowiska panu O. widać opłaciło się organizować 'spektakularne' i jakże skuteczne akcje (za pomysł z niemiecką bramką należałoby mu przyznać Pokojową Nagrodę Nobla) nawet jeśli mieszkańcy regionu niekoniecznie tłumnie uczestniczyli w jego przedsięwzięciach wątpiąc w ich sens to i tak zauważono je w Warszawie ;) życzę powodzenia w sprawowaniu bądź co bądź dosyć odpowiedzialnej funkcji i dłuższego stażu pracy niż ten który przypadł w udziale ostatniemu prezesowi KRUS też pochodzącemu z JG :D
~M&M 8-09-2008 12:26
Gratuluję awansu. Nie popieram działalności P. Kubackiego. Akcję "Stop Korupcji" uważam za medialną wydmuszkę. Uważam jednak, że dobrze się dzieje że młodzi idą do polityki i starają się coś robić. Mam tylko nadzieję że P. Oliwer ma szczere intencje w tym co robi, a nie próbuje się na tym tylko dorobić. A że popełnia błędy... Tylko ten co nic nie robi nie popełnia błędów. Życzę wytrwałości i szczęścia w dalszej działalności. I liczę że P. Oliwer się nie s... tą naszą polską polityką.
~ Kubicki poszaleje? 8-09-2008 13:18
Nie wiadomo, czy: 1. Kubicki będzie w stanie odnaleźć korupcję w codziennej praktyce 2. niesławne postacie z Jeleniej Góry: Sawicka i Kwaśnicki spowodują, że Kubicki będzie dokładnie obserwowany Po za tym wieszanie sobie na piersiach orła początkowo wzbudzi zainteresowanie a później może być podstawą kpin i drwin. Radzę Kubicki w tym całym zadęciu propagandowym być skromnym i kompetentnym. Czy Kubicki nie skończy jak Ryszard Nowak ze Szklarskiej Poręby czy Julia Pitera. Ostro zaczęli a co jest teraz to każdy widzi.
~wp 8-09-2008 13:34
lepper swego czasu też udzielał się w takiej samej koszulce... BĄDŹ JAK OLIWER! koszulki do kupienia na "florze" za 25zł:) ps. pis=shit!
~Rozczarowany 8-09-2008 14:23
Wszystko jest ok ,kiedy widzi się ,że oto młody chłopak zauważa ,że wokoło niego źle się dzieje.Ale po ostatnich działaniach pana Oliwera niestety z przykrością stwierdzam ,że wszystko robi pod publikę. Dziwie się PIS,że w swoje szeregi przygarnął taką osobę .Przecież zachowanie tego młodego pana w sam raz przypomina Andrzeja Leppera - bis .Napisał ktoś ,że jak się jest młodym to można popełniać błędy w ten sposób człowiek się uczy.A ja uważam ,że jest on po prostu takim młodym zadymiarzem. Nic nie robiącym oprócz promowania własnej osoby.Niech naprawdę zajmie się tą prawdziwą korupcją ,choćby tu u nas a nie urządzaniem niepotrzebnych happeningów .Jelonka nie powinna takie osoby promować.
~buahaha:DDD 8-09-2008 14:44
"...odpowiedzialnej funkcji..." :-)))
~oj morton;-) 8-09-2008 14:52
ci z opola już się katapultowali z tego krzaka... i zostawili to badziewie oliwerkowi...
~życiowy 8-09-2008 15:15
Jeszcze jedno pytanko ????????? Wiele rzeczy można zrobić społecznie, skrzyknąć Tego czy Tamtego. Ale skąd fundusze na plakaty, jak czytam z tekstu. Czyżby ciąg dalszy teatru kukiełkowego, następna marionetka polityczna ????? Przyznam, że już się zrobił medialny co widać po komentarzach.
~M&M 8-09-2008 15:20
Nichże młody i bojowy Oliwer zapyta pana Posła na Sejm RP - A.Lipińskiego ,czemu to chciał przekupić rządowymi synekurkami słynną Renatkę Beger? Czeba zacząć od swojego zapaskudzonego podwórka.
~pff 8-09-2008 15:27
jaki george..
~karniak 8-09-2008 19:19
Nareszcie definitywnie zostanie wyjaśniona sprawa R.Prystroma. Ponadto sam Oliwer Kubicki opowie nam, dlaczego w tej kadencji przestał protestować przeciw hipermarketom.
~mastodon 8-09-2008 19:27
mnie on nie przekonuje, ale jak mawiał moj nauczyciel od angielskiego - pewnie są tacy, którzy sie na to wezmą. rece opadają, brak sił, tumiwisizm, chandra i d......
~salce-sonic 8-09-2008 19:34
phyyyy, poleci jak tylko kadencja Pana Kaczyńskiego się skończy a to już kilka latek ;)))
~taki papuć 8-09-2008 20:44
co jak co ale wyglądu medialnego to on nie ma
~skorumpowany 8-09-2008 20:58
Młodszy kolega Julki P..... Niech wstąpi do CBA..... Od zadym medialnych jeszcze nie ubyło korupcji. A kto potem będzie ścigał ścigających....???
~coruptor 8-09-2008 21:01
A kto potem będzie ścigał ścigających ????
~ciekawy 8-09-2008 21:06
Niedawno w szkle kontaktowym recytowano wiersz Młynarskiego o chirurgu, który wycinał z mózgu inteligencję, aby przyzwoici ludzie nie mieli oporów wewnętrznych i mogli zostać politykami. Kto wie gdzie można przeczytać ten wiersz? Niektórzy nie muszą poddawać się operacji, a korupcja w Jeleniej Górze jak kwitła tak kwitnie. Kto wie jak przebiegały przetargi na ubezpieczenie uczniów w szkołach? Od ubiegłego roku płacę dużo więcej na ubezpieczenie swojego dziecka.
~berecik 8-09-2008 21:07
Mlody człowieku sprawdz jak jest realizowana w kotlinie, polityka prorodzinna, posłów i samorządowców, a wnioski opublikuj.
~Sabath 8-09-2008 21:40
coś mi się zdaje że stopu korupcji i tak nie będzie
~GRATULACJE !!! 9-09-2008 0:21
Panie Oliwierze - serdecznie gratulujemy. Życzymy wielu sukcesów.
~jaś 9-09-2008 8:01
Kubicki - czy ty człowieku wiesz co to praca ? Napisz gdzie pracujesz, i kto Ciebie utrzymuje.
~WitekKosmitek 13-06-2010 9:17
Młody działacz PiS do spółki z innymi działaczami PiS, na polecenie dworzanina Lecha Kaczyńskiego, będą szukać korupcji.... ciekawe, czy w PiSie, czy może raczej udając bezstronne \"stowarzyszenie\" będą kąsać partie konkurencyjne?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group