• Sobota, 18 stycznia 2020
  • Godz. 15:03
  • Imieniny: Małgorzaty, Piotra
  • Czytających: 6100
  • Zalogowanych: 7
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Okręgowa Olimpiada Hotelarska w naszym Ekonomie

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 16 stycznia 2014, 7:38
Aktualizacja: Piątek, 17 stycznia 2014, 7:06
Autor: Angela
Fot. Angela
Trzydziestu ośmiu uczestników z dziewiętnastu szkół z województw dolnośląskiego i opolskiego zasiadło wczoraj (15.01) w Zespole Szkół Ekonomiczno – Turystycznych w Jeleniej Górze do zadań etapu okręgowego VI Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej. Jelenią Górę reprezentowały: Daria Dymerska z klasy 4a i Justyna Karbowska z klasy 4b technikum hotelarskiego.

Jeleniogórska szkoła była jedną z ośmiu w Polsce, w których wczoraj odbył się etap okręgowy. Powszechnie zwany „Ekonom” poza bardzo wysokim poziomem kształcenia (docenionym w ostatnich dniach nagrodą ministra – o czym przeczytacie Państwo w kolejnym artykule), wypracował sobie opinię szkoły zwycięskiej w olimpiadach ogólnopolskich i międzynarodowych. Przez wiele lat z rzędu uczennice naszej szkoły zdobywały bowiem czołowe miejsca w etapie centralnym m.in. tej Olimpiady.

Olimpiadę występem wokalnym rozpoczęła Gabriela Kowalewska, uczennica klasy IVF. Chwilę później Joanna Marczewska, dyrektor szkoły, przywitała gości i uczestników, i ogłosiła, że w tym roku tematem przewodnim jest „funkcja hotelowa w obiektach zabytkowych”.

Wśród 38. uczestników zgromadzonych na sali, znalazły się reprezentantki naszego miasta, które udział w konkursie wzięły po raz pierwszy.

- Stres jest i to ogromny – mówiła tuż przed rozpoczęciem Justyna Karbowska. – Najbardziej obawiam się pytań z pism branżowych, bo nigdy nie wiadomo, na co można trafić i czego się spodziewać. Myślę, że ważne w takich olimpiadach jest systematyczne przygotowywanie się do nich. Przez kilka dni nie da się tego wszystkiego nauczyć. Nam bardzo pomagała pani wicedyrektor Barbara Cymańska – Garbowska, mieliśmy z jej strony ogromną pomoc – dodała uczennica klasy 4b.

Sporą zasługę wicedyrektor szkoły w przygotowaniu do olimpiady przypisała również druga z naszych reprezentantek Daria Dymerska, która w zeszłym roku wygrała Dolnośląskie Potyczki Hotelarskie.
- Na przygotowania się do tej olimpiady musiałyśmy poświęcić bardzo dużo czasu – mówiła uczestniczka. – Jak wszyscy liczymy na sukces! – dodała

A jest o co walczyć. Zwycięzcy etapu okręgowego zmierzą się z etapem centralnym (który odbędzie się w kwietniu w Kołobrzegu). Jego finaliści będą zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, a laureaci dodatkowo otrzymają indeksy na wyższe uczelnie kształcące w kierunkach hotelarskich.

Nad prawidłowym przebiegiem olimpiady czuwała komisja okręgowa, w skład której weszli: Andrzej Rapacz z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu (przewodniczący), Bożena Browarczyk, starszy wizytator Kuratorium Oświaty we Wrocławiu oraz Barbara Cymańska-Garbowska, wicedyrektor Zespołu Szkół Ekonomiczno – Turystycznych w Jeleniej Górze.

Zanim przystąpiono do pisania prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła życzył uczestnikom powodzenia i wręczył dyrekcji „Ekonoma” odznaczenia Ministra dla szkoły i wicedyrektor Barbary Cymańskiej – Garbowskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz

~Mecenas 16-01-2014 9:08
Paniusie i tak skończą na słaniu łóżek.
~ 16-01-2014 9:12
09:08 A co ambitniejsze, skończą na słaniu łóżek niemieckich.
~ 16-01-2014 9:18
Gucia nie startuje?
~xyz 16-01-2014 13:37
o co wam chodzi? przecież żadna praca nie hańbi! Nie mierzcie innych swoją miarką. To że wam życie nie wyszło, nie znaczy, że ktoś będzie miał tak samo nijakie. Powodzenia dla wszystkich uczestników
~ 16-01-2014 14:40
Racja ( 13:37). Znam jedna bardzo madra dziewczyne -absolwentke tej szkoly- ktora jest dyrektorem renomowanego hotelu we Frankfurcie!Zarabia pieniadze, o ktorych ta durna z godz.09:12 moze tylko pomarzyc!
~ 16-01-2014 14:44
A Angela Merkel przypadkiem do tej szkoły nie chodziła? Zarabia pieniadze, o ktorych ta durna z godz. 14:40 moze tylko pomarzyc!
~ 16-01-2014 15:02
14:44-twoj wpis jest beznadziejnie glupi. Idz do garow, pomagaj chociaz mamie w kuchni, jak juz z twoich zawodowych marzen takie nici.
~ 16-01-2014 15:49
..... mecenasie ( prawko studiował pewnie za kratkami ,a?)i Józef, (zw.mileną)trzeba być ostatnią św....., aby młodych ludzi tak dyskredytować. Zważywszy na geniusz ży- niem , który nami rządzi , niestety możliwe jest ,że tak może niestety być. Znajdżcie - jozef i ten drugi w sobie choć trochę życzliwości , dla siebie,nie dla nich, bo ktoś na was stare pierniki , będzie musiał robić.... A jak tak zaklinacie przyszłość dla młodych , to stanie się tak ,że wam nikt łóżek nie pościeli i będziecie .... pod siebie... a i renty czy emerytury mieć nie będziecie ,bo mlodzi stąd wypadną.Niemiachy będą mieć, bo tam Polacy kaskę zostawią...Olimpijczycy, życzę sukcesów i wierzę,że w życiu też sobie poradzicie, bo już teraz wychodzicie poza ramy tego co trzeba i na pewno dacie radę
~eeeeeeeeeee 16-01-2014 17:09
28 i 29 zdjęcie fajne dziewczyny.......i powodzenia w Olimpiadzie wszystkim
~DJ 16-01-2014 17:18
I wszędzie ta zawiła ...
~ 16-01-2014 18:03
Sympatyczny nawet jest ten woźny na 23 fotce w środku.
~hotelarz 16-01-2014 19:29
Zgadzam się, że żadna praca nie hańbi. Już zatrudniłem 10 absolwentek Ekonoma do odśnieżania parkingu pod moim hotelem, a kilka najładniejszych dostaje specjalne fuchy, jeśli panowie - moi klienci zechcą spędzić wieczór w miłym towarzystwie (nie koniecznie ubranym) z możliwością małego bara bara. "Żadna praca nie hańbi" to motto mojego hotelu. Pozdrawiam wszystkie olimpijki, życząc samych sukcesów!
~aAAA 16-01-2014 22:19
przecież to jest pic na wodę. pani C. wybiera swoje pupilki do konkursu, zawsze tak było. uczyłam się tam kiedyś przez pięć lat i przez pieć lat pupilem była pewna panienka A., bez względu czy miała wiedze na dany temat czy nie i tak miała 5. Dziś gdybym miała decywoać czy chce wrócić do tej szkoły - odpowiedziałabym - NIE!
~:) 16-01-2014 22:46
Wszyscy ci co krytykują są tacy "mądrzy", a ja zadam pytanie, czy kiedykolwiek udało wam się coś w życiu ambitniejszego osiągnąć niż siedzenie przed telewizorem i hejtowanie na tego typu stronach ? zrobcie najpierw coś sami, a dopiero później zacznijcie oceniać innych. Pozdrawiam :)
~... 17-01-2014 19:55
rozniez konczylam ta szkole.. co wiecej bylam jedna z tych "pupilkow" jak ktos to okreslil... i to wszystko to jakas bzdura... wlasnie dla takich pupilkow Pani Basia jest jeszcze barzdiej wymagajaca... ale razu potrafilo sie "oberwac " wlasnie za to ze nie znalo sie odpowiedzi na cos co dla osoby startujacej w olimpiadzie powinno byc oczywiste... zycze powodzenia dla dziewczyn bo sama wiem ile trzeba wlozyc ciezkiej pracy i wysilku w przygotowanie sie do olimpiady

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group