Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 5346
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Oko w oko z Wojtkiem Klemmem i Jasiem Kapelą

Środa, 11 marca 2009, 8:56
Aktualizacja: 8:57
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Oko w oko z Wojtkiem Klemmem i Jasiem Kapelą
Fot. TEJO
Ciekawie zapowiada się jutrzejsze popołudnie w salonie Empiku. Gościem będzie kierownik artystyczny Teatru Dramatycznego Wojtek Klemm oraz Joanna Wichowska, kierowniczka literacka placówki. Bohater spotkania opowie o pracy reżysera. Na dziś zapowiedziano dyskusję o książce Jasia Kapeli „Stosunek przerywany nie istnieje”.

– Gość Empiku studiował reżyserię w Berlinie. Pracował w Niemczech i Austrii – czytamy w zapowiedzi. Wojtek Klemm w 1985 roku wyjechał do Berlina, a urodził się 12 lat wcześniej w Warszawie. Do Polski wrócił w 2005 roku, a od kwietnia 2007 jest kierownikiem artystycznym teatru w Jeleniej Górze.

Mówi się, że dni Wojtka Klemma na stanowisku szefa artystycznego placówki są policzone do czasu wyłonienia nowego szefa. Nie można jednak wykluczyć, że nominowany w trwającym właśnie konkursie dyrektor zostawi pana Wojtka jako swoją prawą, artystyczną rękę. Mało kto jednak w to wierzy…

Z kolei dziś w Empiku odbędzie się spotkanie wygonionego z Teatru Norwida lewicowego Klubu Krytyki Politycznej animowanego przez zaufanego Wojtka Klemma, Wojciecha Wojciechowskiego, zamiłowanego w teatrze germanisty ze Szkoły Podstawowej nr 8. Wojciechowski zaprosił Jasia Kapelę, autora książki „Stosunek przerywany nie istnieje” z modnego ostatnio kręgu wulgarno-cielesnego.

Spotkania Klubu Krytyki Politycznej zostały wcześniej wpisane na afisz imprez w Teatrze Dramatycznym im. Norwida, ale po interwencji radnego Cezarego Wiklika, szefa komisji kultury, który zaprotestował przeciwko upolitycznieniu teatru, klub musiał sobie poszukać miejsca gdzie indziej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group