Sobota, 13 lipca
Imieniny: Małgorzaty, Henryka
Czytających: 8296
Zalogowanych: 51
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Oj, będzie się działo! Jeleniogórska Orkiestra Serc zagra, ile sił

Sobota, 12 stycznia 2013, 7:57
Aktualizacja: 8:01
Autor: Mea
Jelenia Góra: Oj, będzie się działo! Jeleniogórska Orkiestra Serc zagra, ile sił
Fot. Organizator
Koncerty gwiazd, piknik rodzinny, miasteczko służb mundurowych, Fotogra miejska, zabawy dla dzieci, gitarowy rekord, pokazy aeroklubu, loterie fantowe oraz licytacje – to tylko niektóre z atrakcji zaplanowanych na XXI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który rozpocznie się w niedzielę (13 stycznia) o godz. 12.00 na placu Ratuszowym w Jeleniej Górze. Ponadto od godz. 16.00 w Osiedlowym Domu Kultury na Zabobrzu odbędą się koncerty i pokazy taneczne. Wstęp na te imprezy, podczas których wolontariusze będą zbierać datki, jest darmowy.

W tym roku Orkiestra gra dla ratowania najmłodszych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów. W Jeleniej Górze 330 wolontariuszy, z tego ok. 100 harcerzy, o godz. 8.00 wyruszy na główne ulice i tereny otwarte wszystkich osiedli Jeleniej Góry. Każdy będzie posiadał identyfikator z imieniem, nazwiskiem, adresem i zdjęciem oraz charakterystyczną puszkę z logiem XXI Finału WOŚP. Liczenie zebranych pieniędzy będzie odbywać się w dwóch sztabach Stowarzyszenia Młodzieży All-Ternatywa oraz Karkonoskiego Hufca Związku Harcerstwa Polskiego.

– Dostaliśmy zgodę na zbieranie datków w hipermarkecie Tesco. Ponadto zorganizowaliśmy zbiórkę krwi, która będzie prowadzona w niedzielę od godz. 12.00 do 16.00 w busie na placu Ratuszowym - odkreślił Paweł Bigus, szef sztabu SM All-Ternatywa.
Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy Karkonoskim Hufcu ZHP wraz z Jeleniogórskim Centrum Kultury zorganizuje piknik rodzinny na placu Ratuszowym. Impreza rozpocznie się o godzinie 12:00 fabularną Fotogrą miejską. Będzie ona polegała na podróży w czasie do dawnej Jeleniej Góry. Zabawa jest przeznaczona dla każdego, bez względu na wiek. W ramach festynu przygotowano loterię fantową, w której każdy los wygrywa.

W miasteczku służb mundurowych każda służba przygotowała atrakcję np. straż pożarna - poszukiwanie cukierków w „zadymionym” namiocie, straż miejska - tor rowerowy. W godzinach od 12:00 do 12:30 odbędzie się pokaz psów ratowniczych. Oczywiście nie zabraknie prezentacji sprzętu, którym posługują się służby.

Bicie rekordu gitarowego, który rozpocznie się o godz. 13.00 na placu Ratuszowym polega na zebraniu jak największej liczby osób grających na gitarach tę samą melodię, będzie to piosenka zespołu Dżem – „Wehikuł Czasu”. Wziąć udział może w nim każdy. Wystarczy tylko sprawna gitara oraz znajomość melodii.
W niedzielę między koncertami Sumptuastic (g.15.10), Don’t Panic (g.17.00), Paihivo (g.18.10) odbędą się licytacje przedmiotów, z którym pieniądze zostaną przeznaczone na tegoroczny cel WOŚP. – Wylicytować będzie można piłkę z autografami piłkarzy ręcznych z drużyny Vive Targi Kielce, zaproszenie na lot szybowcem, jedyną w Jeleniej Górze koszulkę z wizerunkiem Alberta Einstaina, których fundacja wyprodukowała 1000 sztuk na akcję w całej Polsce oraz wiele innych przedmiotów z WOŚP – wymienia Paweł Bigus.

Również harcerze otrzymali dary, które zostaną licytowane na Placu Ratuszowym. – Będą to m.in. czerwony sweter prezydenta Jeleniej Góry Marcina Zawiły, koszyk produktów dolnośląskich od Jerzego Pokoja, przewodniczącego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, obiad dla dwóch osób z posłanką Zofią Czernow w staniszowskim Pałacu na Wodzie, maskotka od straży pożarnej oraz dzień spędzony w siedzibie straży pożarnej, by móc zobaczyć ich pracę – mówiła druhna Anna Kotarba, z Karkonoskiego Hufca ZHP.

W tym roku wydarzenia w Jeleniej Górze będą transmitowane „na żywo” w TVP 2. W sumie odbędzie się sześć wejść na antenę, mniej więcej w godzinach: 9:40, 10:50, 15:50, 17:30, 20:05, 23:25.
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy o godz. 16.00 zagości także w kawiarni „Muza” Osiedlowego Domu Kultury na Zabobrzu, gdzie będą również zbierane datki. Odbędą się tam koncerty w wykonaniu solistów i zespołów ODK. Wystąpią: zespoły „Agat", „Jeleniogórzanie", „Marzenie", soliści estrady dziecięcej ODK, dziecięce zespoły taneczne oraz pary tańca towarzyskiego.

Wolontariusze sztabu Karkonoskiego Hufca ZHP zakończą zbieranie pieniędzy o godz. 20.00, kiedy zostanie wypuszczone „Światełko do Nieba”. Natomiast wolontariusze ze sztabu SM All-Ternatywa będą zbierać datki do godz. 22.00.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Co wolisz: kawę, herbatę czy wodę?

Oddanych
głosów
646
Kawa
39%
Herbata
22%
Woda
30%
Inny napój (np. sok, cola, mleko)
9%
 
Głos ulicy
Lotto – dwa zeta do przodu
 
Warto wiedzieć
Co zostało nam z chłopów pańszczyźnianych?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Aktualności
Kryształowy weekend w Piechowicach – przeżyjmy to jeszcze raz
 
Aktualności
Magiczny poranek w Kotlinie
 
Aktualności
Ulewa w Jeleniej Górze
 
Aktualności
Fajfy Cieplickie – potańczyli przed deszczem
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group