Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 10172
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Ogrody Liczyrzepy wg Małgorzaty Mierczak

Wtorek, 6 sierpnia 2013, 8:26
Aktualizacja: Sobota, 10 sierpnia 2013, 13:11
Autor: Manu
Region: Ogrody Liczyrzepy wg Małgorzaty Mierczak
Fot. Organizator
Dziś (6 sierpnia) o godz. 20.30 w Restauracji „Dwór Liczyrzepy” w Karpaczu, w ramach jubileuszowego 10. Młodzieżowego Festiwalu Operowego „Muzyczny Ogród Liczyrzepy” w Karkonoszach, będzie miała miejsce gala „Soliści Operowi w krainie Ducha Gór II”. Organizatorem jest Związek Gmin Karkonoskich i Międzynarodowe Towarzystwo Artystyczne Opera Duch Gór z siedzibą w Karpaczu.

W najbliższy piątek, 9 sierpnia o godz. 19.00 w Filharmonii Dolnośląskiej rozpocznie się gala „Soliści Operowi w krainie Ducha Gór III”.

Dzień później, w sobotę, 10 sierpnia o 20.30 w Pałacu w Bukowcu odbędzie się finał Festiwalu. Solistom akompaniować będą: Marina Fiedotova, Wladimir Worobiew i Konstantin Odegow z Moskwy.

Rokrocznie przedsięwzięcie realizuje prezes towarzystwa Małgorzata Mierczak, polska śpiewaczka urodzona w Karpaczu, która od dawna mieszka w Strasburgu. Przeszukując stare niemieckie archiwa odkryła wiele zapomnianych, a niezwykle popularnych w XIX wieku oper i pieśni poświęconych legendarnej postaci Ducha Karkonoszy, czyli Liczyrzepie. Ponad 10 lat temu z jej inicjatywy powołano Stowarzyszenie Artystyczne działające na rzecz przypomnienia tamtej muzyki w miejscach, które ją inspirowały. Małgorzata Mierczak organizuje z coraz większym rozmachem różne imprezy muzyczne, nie tylko w Karpaczu i Jeleniej Górze, ale także po czeskiej stronie gór.

Festiwal zawitał do Kotliny Jeleniogórskiej już po raz dziesiąty. Pierwszy letni inaugurujący koncert muzyki operowej i popularnej odbył się 27 lipca na placu przed Ratuszem w Kowarach z okazji 500-lecia miasta. Młodzi soliści Europy zaśpiewali arie i pieśni kompozytorów austriackich, francuskich, niemieckich, rosyjskich i włoskich oraz utwory ze popularnych musicali, m.in. „Think Of Me” z „Upiora w Operze” i „I Feel Pretty” z „West Side Story”. 28 lipca młodzi artyści zaprezentowali się w Mysłakowicach. 30 lipca w jeleniogórskiej Filharmonii Dolnośląskiej odbyła się ósma edycja Międzynarodowego Konkursu Arii z Oper o Duchu Gór, podczas którego można było usłyszeć najpiękniejsze arie o Rubezahlu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group