Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 7774
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ogłoszono program Festiwalu PESTKA 2015

Środa, 20 maja 2015, 8:09
Aktualizacja: Czwartek, 21 maja 2015, 8:47
Autor: Manu
Jelenia Góra: Ogłoszono program Festiwalu PESTKA 2015
Fot. Organizator
VIII Międzynarodowy Festiwal Teatrów Awangardowych “Pestka 2015” trwać będzie od 27 do 30 maja. Organizatorami są: Teatr Odnaleziony i Jeleniogórskie Centrum Kultury. Na wszystkie spektakle obowiązują bilety, które dostępne są na www.bilety.jck.pl lub w kasie biletowej JCK. Kasa biletowa czynna od poniedziałku do piątku w godz. od 13.00 do 18.00 i na dwie godziny przed każdy wydarzeniem.

Idiom “Polak mały!” tegorocznej edycji festiwalu “Pestka 2015” nawiązuje do znanego wiersza (tekst pochodzi z roku 1901) pióra Władysława Bełzy. - “Pestka 2015” będzie próbą podjęcia dyskusji o współczesnej. W ramach festiwalu odbędą się cykle warsztatów teatralnych, panele dyskusyjne i prezentacje spektakli najciekawszych propozycji teatralnych ostatniego roku w Polsce. - Atmosferę gwarantują także imprezy towarzyszące, które stały się nieodłącznym elementem festiwalu od początku jego istnienia. Idąc tropem dobrych doświadczeń w naszym festiwalu każdy znajdzie coś dla siebie – zapowiada dyrektor festiwalu Łukasz Duda.

27 maja (w środę) o godz. 19.00 w Sali Widowiskowej JCK (przy ul. Bankowej 28/30) organizatorzy festiwalu zapraszają na monodram “Podwójne solo” w wykonaniu Jana Peszka. Bilety: 50 zł.

28 maja (w czwartek) o godz. 17.00 w Sali Widowiskowej JCK (przy ul. Bankowej 28/30) zaprezentowany zostanie spektakl “Mak-Pol” Pawła Pawlika w reżyserii i scenografii Łukasza Dudy w wyk. STA-ART. Produkcja: Jeleniogórskie Centrum Kultury. Bilety: 5 zł.

Natomiast o godz. 19.00 w hangarze aeroklubu na Górze Szybowcowej wystąpi poznański Circus Ferus z widowiskiem “Serce Polski” w choreografii Kacpra Lipińskiego z muzyka Bartłomieja Franka. Bilety: 10 zł.

29 maja (w piątek) o godz. 17.00 w SALA NOVA (przy ul. 1-go Maja 60) – wrocławski teatr Ad Spectatores zaprezentuje “The Floor: w moro po bułki” ze scenariuszem i w reżyserii Teo Dumskiego. Bilety: 10 zł.

O godz. 18.30 w hangarze aeroklubu na Górze Szybowcowej zagra Teatr Brama z Goleniowa ze spektaklem “Spowiedź masochisty” Romana Sikory w reż. Daniela Jacewicza. Bilety: 5 zł.

Z kolei o godz. 20.30 w Sali Widowiskowej JCK (przy ul. Bankowej 28/30) odbędzie się pokaz spektaklu “Sukienka z dziurką” w wyk. teatru Teraz Poliż w reż. Uli Kijak. Bilety: 5 zł.
Na zakończenie festiwalu 30 maja (w sobotę) o godz. 18.00 w Sali Widowiskowej JCK (przy ul. Bankowej 28/30) zaprezentowany zostanie spektakl pt. “Projekt: Matka” na podstawie tekstów z blogu “Macierzyństwa bez lukru” w adaptacji i reżyserii Mateusza Przyłęckiego w wyk. Teatru Kana. Bilety: 5 zł.

O godz. 19.30 w hangarze aeroklubu na Górze Szybowcowej Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu zagra spektakl “Obywatel K.” Artura Pałygi w reżyserii i opracowaniu muzycznym Piotra Ratajczaka. Obsada: Anna Konieczna (Teatr Nowy w Zabrzu), Aleksandra Przybył (PWSTiTV w Łodzi), Dariusz Czajkowski (TN Zabrze), Jarosław Karpuk (TN Zabrze), Michał Kosela (TDSz Wałbrzych), Andrzej Kroczyński (TN Zabrze), Piotr Mokrzycki, Piotr Tokarz i Ryszard Węgrzyn (TDSz Wałbrzych). Koprodukcja Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu i Teatru Nowego w Zabrzu. Bilety: 20 zł.

Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w repertuarze i składzie wykonawców oraz godzin prezentacji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group