Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 2687
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Oglądali, wymieniali, kupowali. Kolejna edycja Giełdy Staroci zakończona

Niedziela, 26 czerwca 2011, 15:34
Aktualizacja: 15:35
Autor: Bartłomiej Frątczak
JELENIA  GÓRA: Oglądali, wymieniali, kupowali. Kolejna edycja Giełdy Staroci zakończona
Fot. Pierr
Dzisiaj, 26 czerwca w godzinach od 8.00 do 14.00 jeleniogórzanie mieli okazję przenieść się w przeszłość za sprawą eksponatów wystawionych na Giełdzie Staroci wokół Placu Ratuszowego. Od lat organizatorem giełdy pozostaje niezmiennie miasto Jelenia Góra.

Pomimo niesprzyjającej aury wszyscy chętni mogli zakupić, wymienić lub, po prostu, obejrzeć rozmaite „starocie” wystawione podczas dzisiejszej giełdy. Uczestnicy i kupcy, którzy dotarli na Plac Ratuszowy podziwiali kolekcje monet, znaczków, a nawet archaicznych kapsli od butelek po piwie. Nie zabrakło również mebli, obrazów, książek, przedmiotów związanych z militariami czy rzeczy kiedyś używanych na co dzień.

– Przyjechałem tutaj aż z Krakowa. Zmęczenie daje się we znaki, ale mimo niekorzystnej pogody liczę na to, że uda mi się coś sprzedać – mówił nam w godzinach wczesno-porannych Zygmunt Niedzielski, jeden z kolekcjonerów. – Giełda Staroci świadczy o tym, że w naszym mieście jeszcze coś się dzieje. Szkoda, że pada ten przeklęty deszcz. Gdyby nie on, z pewnością przyszłoby więcej ludzi – dodała przed południem Małgorzata Sobieszek, mieszkanka Jeleniej Góry.

Prócz mieszkańców stolicy Karkonoszy na Placu Ratuszowym można było dziś spotkać gości z innych miast w Polsce, jak również z Niemiec i Czech. Kolejna Giełda Staroci – w ostatnią niedzielę lipca br.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group