Niedziela, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 7098
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Oferują jedzenie zamiast bomb

Poniedziałek, 15 maja 2017, 7:25
Aktualizacja: Wtorek, 16 maja 2017, 7:39
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Oferują jedzenie zamiast bomb
Fot. Przemek Kaczałko
„Food not bombs” to międzynarodowa akcja, w którą od jakiegoś czasu włączyła się jeleniogórska młodzież z partii Razem. Co dwa tygodnie młodzi ludzie częstują potrzebujących gorącymi posiłkami i spotykają się ogromną wdzięcznością.

Akcja prowadzona w centrum Jeleniej Góry odbywa się regularnie. - Co dwa tygodnie, w każdą sobotę o godz. 13:00 zbieramy się i dajemy darmowe posiłki, a także ubrania osobom potrzebującym – powiedział Jakub Jankowiak z Młodzieżowego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. - Jest to akcja międzynarodowa, ale u nas pomysł, aby się w nią włączyć powstał spontanicznie podczas spotkania towarzyskiego – dodał jeden z inicjatorów.

Młodzi ludzie sami gotują posiłki, a ubrania otrzymują od znajomych. - Jak tylko wrzuciłem post o akcji, od razy trzy koleżanki się zgłosiły, że mają mnóstwo niepotrzebnych ubrań – wspomina Jakub Jankowiak, który wraz z przedstawicielami partii Razem oraz grupy Antyfaszystowska Jelenia Góra deklaruje kontynuację „Jedzenia zamiast bomb”. - Staramy się zrobić coś dla ludzi, których system i władza nie zauważają – dodał J. Jankowiak.

- Ugotowałam penne z pieczarkami i brokułami w sosie śmietanowym – zdradziła miłośniczka kuchni śródziemnomorskiej Kalina Hałka. Potrzebujący mogli też zjeść zupę z soczewicy, ale menu za każdym razem jest inne. - Warto pomagać – tym bardziej, że są ludzie, którzy tego potrzebują – dodała przedstawicielka partii Razem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group