Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 3736
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Oferta CKU szansą na ciekawe wykształcenie

Niedziela, 26 lipca 2015, 8:45
Aktualizacja: 8:49
Autor: Katarzyna Pruś
Jelenia Góra: Oferta CKU szansą na ciekawe wykształcenie
Fot. Katarzyna Pruś
W jeleniogórskim Centrum Kształcenia Ustawicznego trwają rekrutacje. Dlaczego rekrutacje, a nie rekrutacja? CKU ma zróżnicowaną ofertę kształcenia, zarówno dla młodych, jak i starszych słuchaczy. Nauka jest bezpłatna.

Obecnie trwa nabór do Liceum Ogólnokształcącego, Szkoły Policealnej dla Dorosłych oraz na krótsze kwalifikacyjne kursy zawodowe. Choć oferta jest naprawdę bogata, to na szczególną uwagę zasługują nowe zawody w szkole policealnej: opiekun osoby starszej, opiekun w domu pomocy społecznej , opiekunka środowiskowa, asystent osoby niepełnosprawnej.

Szkolenie teoretyczne i praktyczne odbywa się na miejscu. Szkoła posiada akredytację na prowadzenie egzaminów państwowych z zakresu kwalifikacji w zawodach, w związku z czym egzamin słuchacze zdają w tutejszej placówce. Wszystkie zajęcia odbywają się w profesjonalnych pracowniach dydaktycznych, wyposażonych zgodnie z wymaganiami Centralnej Komisji Edukacyjnej.

Zdobytą wiedzę słuchacze sprawdzają na obowiązkowych praktykach m.in. w domach pomocy społecznej. - Staramy się także o możliwość wyjazdu na zagraniczne praktyki zawodowe. Mam nadzieję, że nasi uczniowie będą mogli z tego skorzystać już od styczna przyszłego roku – mówi dyrektor CKU Anna Skibińska. - Oprócz kształcenia ściśle kierunkowego, nasi słuchacze uczą się także języka obcego zawodowego. W zależności od zapotrzebowania jest to angielski lub niemiecki – dodaje Anna Skibińska.

Podczas wizyty w CKU zaprezentowano nam także pracownie dydaktyczne, w których odbywają się zajęcia oraz egzaminy zawodowe. Odpowiednio do każdego zawodu wyposażone sale pozwalają na sprawdzenie swoich umiejętność w praktyce.

Szkoła Policealna oferuje także kształcenie w innych zawodach: technik rachunkowości, technik administracji, technik BHP, technik archiwista oraz technik usług fryzjerskich.

Nauka w Liceum Ogólnokształcącym trwa 3 lata, a w Szkole Policealnej od roku do dwóch lat.
Zaletą kształcenia jest semestralne rozliczanie z procesu dydaktycznego słuchaczy – zaznacza Dyrektor. Dzięki temu uczący się w innej szkole, mogą przejść do nas i zacząć naukę od wyższego semestru. Jeśli ktoś rezygnuje z innej szkoły i przychodzi do nas np. po dwóch zaliczonych semestrach, może kontynuować naukę, a nie zaczynać od początku – dodaje.

Naukę można pogodzić z pracą, a nawet ze studiami. Zajęcia odbywają się zaocznie, w każdy weekend co dwa tygodnie lub w systemie wieczorowym – trzy razy w tygodniu. - Plan staramy dopasować do naszych słuchaczy, chcemy, aby byli zadowoleni i nie musieli rezygnować z pracy na rzecz zająć – informuje dyrektor CKU.

Oferta Szkoły Policealnej z zakresu zawodów opiekuńczych jest okazją na zdobycia państwowych kwalifikacji i tytułu zawodowego dla osób już zatrudnionych
Poza tym, jeśli słuchacz pracuje więcej niż dwa lata w zawodzie, nie musi odbywać już obowiązkowych praktyk.

Dzięki finansowaniu przez Miasto Jelenia Góra słuchacze nie ponoszą żadnych kosztów nauki. W szkole udzielane są także stypendia, a osoby niepełnosprawne mogą ubiegać się o dofinansowanie kosztów edukacji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group