Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 5805
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Odszedł Stanisław Michoń

Piątek, 9 września 2016, 7:41
Aktualizacja: 7:43
Autor: Manu
Region: Odszedł Stanisław Michoń
Fot. Archiwum Jelonki.com/Przemo
Wczoraj (8.09, w czwartek) w Miłkowie zmarł Stanisław Michoń, znany i ceniony biegacz narciarski i trener współpracujący z młodzieżową kadrą Polski. Wygrał m.in. pierwsze zawody Biegu Piastów na Polanie Jakuszyckiej. Miał 61 lat.

Stanisław Michoń przez całe swe życie związany był z narciarstwem biegowym. Swoją karierę sportową rozpoczynał w roku 1967 w Śnieżce Karpacz. Był trzykrotnie pierwszy w Biegu Piastów. Pasjonował się maratonami narciarskimi. Jako pierwszy Polak zaliczył wszystkie najważniejsze biegi długodystansowe w ramach cyklu Worldloppet (od kilku lat w tym elitarnym gronie jest także Bieg Piastów). Miał też sukcesy w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. Do jego najważniejszych osiągnięć należało m.in. 18. miejsce w Biegu Dolomitów w Austrii czy 23. na Koenig Ludwig w Niemczech.

Odnosił też sukcesy jako trener m.in. reprezentantki Polski - Urszuli Łętochy. Swą pasją zaraził swoją żonę - biegaczkę długodystansową Dorotę Dziadkowiec-Michoń oraz syna Mariusza, który już ma na swoim koncie wiele osiągnięć sportowych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group