Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 8432
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Odmładzanie ruiny w centrum

Środa, 10 czerwca 2009, 9:30
Aktualizacja: 9:31
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Odmładzanie ruiny w centrum
Fot. TEJO
Kolejny zaniedbany dom ma szansę na odzyskanie dawnej świetności. Chodzi o kamienicę przy ul. Sobieskiego.

Będący w fatalnym stanie budynek od dziesięcioleci nie remontowany dostanie drugie życie za sprawą kompleksowych robót modernizacyjnych. Jednym sposobem, aby obiektowi przywrócić funkcjonalność, jest wyburzenie jego wnętrza i postawienie go od nowa przy zachowaniu fasady kamienicy.

Dobrze by było, aby takie prace przeprowadzono w kilku sąsiednich domach, które chylą się ku upadkowi, a jeden z nich jesienią ubiegłego roku częściowo zawalił się. W zaniedbanych domach mieli swoje legowiska bezdomni i narkomani. Kamienice zabezpieczono przed intruzami, którzy raz spowodowali pożar jednej z nich.

W ciągu budynków przez wiele lat mieli swoje zakłady drobni rzemieślnicy. Domy podupadły po 1945 roku. Dopiero po transformacji ustrojowej, kiedy część z nich sprzedano, nowi właściciele przeprowadzili niezbędne remonty. Nie wszędzie jednak się to powiodło. Jedną z kamienic trzeba było rozebrać, bo jej stan techniczny zagrażał bezpieczeństwu przechodniów. Ruiny straszą do dziś przy samym wjeździe do miasta od strony Zgorzelca i Szklarskiej Poręby.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
179
Tak
32%
Nie
62%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group