Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 4824
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Odliczamy godziny do Biegu Gwarków

Wiadomości: Andrzejówka
Czwartek, 3 lutego 2011, 23:04
Aktualizacja: Poniedziałek, 7 lutego 2011, 14:40
Autor: Sven – walbrzyszek.com
Fot. użyczone
Już w najbliższą niedzielę 6 lutego rozegrany zostanie w Andrzejówce Bieg Gwarków. Ta niewątpliwie największa w regionie wałbrzyskim zimowa impreza odbędzie się już po raz 32.

Zapowiada się, że tym razem nie będzie żadnych problemów z przeprowadzeniem tej tradycyjnej imprezy. Warunki śniegowe znakomite, niewielki mróz, przygotowane trasy. Organizacyjnie, jak zapewniał na konferencji prasowej Mariusz Gawlik, wszystko zapięte na ostatni guzik.

Większa niż w ubiegłym roku jest liczba zgłoszeń. – Myślę, że są dwa powody wzrostu zainteresowania biegiem. Po pierwsze Justyna Kowalczyk i jej sukcesy, po drugie zmiany organizacyjne. W tym roku biegacze mają wybór. Mogą pobiec stylem klasycznym lub dowolnym. „Łyżwiarze” pobiegną wokół Waligóry, natomiast „klasycy” w okolicy Klina – wyjaśniał dyrektor OSiR-u, głównego organizatora imprezy. Jeżeli nowa formuła biegu się sprawdzi, w przyszłości planowane jest rozgrywanie biegów w sobotę i niedzielę.

W czasie biegu rozgrywane będą różne konkurencje sportowe, przygotowane są także gry i zabawy na śniegu. Swoją obecność zapowiedzieli także kupcy, dzięki czemu nie zabraknie różnorodnych stoisk handlowych. Odbędzie się także wielka biesiada przy ognisku.

Wciąż jeszcze można wziąć udział w biegu. Zgłosić można się elektronicznie pod adresem: www.bieggwarkow.pl. Tam także znajdują się wszelkie informacje dotyczące dystansów i kategorii, opłat startowych i nagród. Do czwartkowego południa zgłosiło się około 450 uczestników. Zanosi się więc na rekord frekwencji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group