Sobota, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 5582
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Odkrywali "Dziesiątkę"

Czwartek, 28 lutego 2019, 11:37
Aktualizacja: Piątek, 1 marca 2019, 13:13
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Odkrywali "Dziesiątkę"
Fot. Przemek Kaczałko
W Szkole Podstawowej Nr 10 w Jeleniej Górze wczoraj (27.02) pojawili się rodzice z dziećmi, które w przyszłym roku szkolnym zasilą placówkę przy ul. Morcinka 31. Dzień otwarty pod hasłem "Mali odkrywcy" pozwolił poznać bogatą ofertę "Dziesiątki".

Dzień otwarty w Szkole Podstawowej Nr 10 odbywa się pod hasłem z przesłaniem.

U nas można odkryć samego siebie - dowiedzieć się jakie mam predyspozycje, co mnie interesuje, a także zainteresować się nauką - również jako czymś inspirującym, budującym na przyszłość - mówił Paweł Domagała, dyrektor SP 10.

W placówce przy ul. Morcinka poza programowymi przedmiotami, można odkryć i wykształcić wiele dodatkowych umiejętności.

Rozwijamy uzdolnienia i zainteresowania w postaci kół przedmiotowych: języka polskiego, matematyki języków obcych (angielski, niemiecki), przyrodnicze, edukacja taneczna, zumba, koła artystyczne (plastyczne, muzyczne, teatralne, chór), zajęcia sportowe mały mistrz, współpracujemy z klubami sportowymi, mamy zajęcia wspierające, wyrównawcze i szereg ofert zewnętrznych tj. szachy, lego angielski, tenis ziemny, akademia taneczna i wiele innych - wymieniał P. Domagała. - Mamy zaangażowane grono pedagogiczne, bardzo dobrą bazę dydaktyczną, dwa wielofunkcyjne boiska, plac zabaw, halę i salę sportowa, pracownie komputerowe, fizyczne, chemiczne, 27 klas lekcyjnych, tablice interaktywne - dodał dyrektor.

Na dzień otwarty zaproszono dzieci i rodziców z rejonu szkoły, ale również maluchy z okolicznych przedszkoli, z którymi szkoła współpracuje. Imprezę mogli zobaczyć też zainteresowani spoza rejonu. Na początek goście zobaczyli pokazy wokalne, taneczne, koszykarskie w hali sportowej, po czym udali się do poszczególnych sal lekcyjnych, gdzie zdobywali naklejki za udział w zajęciach i pokazach, a następnie mogli poszczycić się tytułem "Małego odkrywcy".

Kto nie zdołał pojawić się na dniu otwartym, jest mile widziany indywidualnie. Szkoła zaprasza również na festyn z okazji Dnia Dziecka, który odbędzie się 1 czerwca. Aktualnie w SP 10 naukę pobiera 733 uczniów w 31 oddziałach.

Twoja reakcja na artykuł?

8
80%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
20%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group