Wtorek, 18 czerwca
Imieniny: Elżbiety, Marka
Czytających: 11236
Zalogowanych: 27
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Odjazdowe zimowisko w „Jelonku”

Środa, 3 lutego 2010, 13:06
Aktualizacja: 13:43
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Odjazdowe zimowisko w „Jelonku”
Fot. MDK
Wspólne koncertowanie, zabawa w teatr, mnóstwo konkursów i innych zajęć – tak wyglądają półkolonie zorganizowane przez Młodzieżowy Dom Kultury „Jelonek” w Jeleniej Górze dla sporej grupy wypoczywających w mieście dziewcząt i chłopców.

Zimowisko w „Jelonku”, gdzie oprócz ciekawie spędzonych godzin przedpołudniowych, najmłodsi mogą liczyć na ciepły posiłek i drugie śniadanie, od lat cieszy się sporym powodzeniem wśród jeleniogórzan w wieku szkolnym. Ma swoich stałych bywalców, ale nie brakuje też dzieci, które spędzają tu zimowe wakacje po raz pierwszy.

Wczoraj pod fachowym okiem Wiesława Kowalewskiego, instruktora znanej już dobrze "Paki Buziaka" uczestnicy odbyli podróż po pięciolinii. – Nauczyli się wielu pięknych nowych piosenek, mieli okazję poznać niezwykłe instrumenty takie jak: marakasy, kastaniety, tamburyny, cowbele, bongosy, pudełka akustyczne, dzwonki, cymbałki itp. – informuje Barbara Kędra z MDK. Po krótkim kursie dzieci opanowały grę na nich i – pod dyrekcją pana Wiesława – zimowiskowa orkiestra zagrała utwór pt. "The Rose" z repertuaru Bette Midler.

Dziś zajęcia prowadził Krzysztof Zwoliński, twórca i opiekun grup teatralnych działających w MDK. Dzieci wzięły udział w przedstawieniu z animacją lalek, a także pochwaliły się swoimi zdolnościami recytatorskimi interpretując wiersze znanych autorów poezji dla najmłodszych. Najbardziej podobał się „Pan Słowik” w świetnym wykonaniu Izabeli Woronieckiej.

W programie półkolonii w MDK „Jelonek” jeszcze wiele atrakcji, a wśród nich – bal przebierańców, który zaplanowano na zbliżający się piątek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
952
Tak, regularnie
24%
Tak, od czasu do czasu
37%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
14%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
24%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Rzucają wyzwanie Orlenowi!
 
Rozmowy Jelonki
Dostali 8 mln zł na szkołę
 
Kultura
Zakończenie sezonu w Filharmonii w Jeleniej Górze
 
Aktualności
Duet ratowniczy blisko podium
 
Kultura
30 lat Leniwca
 
Kilometry
Będzie kolejny odcinek "ekspresówki"
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group