Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny
Czytających: 2239
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Oddali serca na balu charytatywnym uczniom szkoły w Mysłakowicach

Niedziela, 10 lutego 2013, 8:40
Aktualizacja: Poniedziałek, 11 lutego 2013, 7:14
Autor: Mea
Region: Oddali serca na balu charytatywnym uczniom szkoły w Mysłakowicach
Fot. Mea
Rada Rodziców Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Mysłakowicach już po raz trzeci zorganizowała bal charytatywny, z którego dochód zostanie przeznaczony na czerwcowy festyn rodzinny oraz na nagrody w konkursie „Dzień Ucznia”. Impreza odbyła się wczoraj (09.02.) w Restauracji „Lot” w Jeżowie Sudeckim.

- W ubiegłym roku uzbieraliśmy 12 tys. zł na rzecz szkoły w Mysłakowicach, mamy nadzieję, że w tym roku pobijemy ten rekord, choć najważniejsza jest integracja, zabawa i spotkanie z przyjaciółmi – mówił Mariusz Zwonik, przewodniczący Rady Rodziców w ZSSPiG w Mysłakowicach.

Ponad sto osób bawiło się na balu, który grą na skrzypcach rozpoczął Janusz Nykiel z Filharmonii Dolnośląskiej. Muzyką i śpiewem umilał również czas zespół Pająki z Czarnego Boru. Impreza była okazją do integracji między rodzicami uczniów, gronem pedagogicznym szkoły oraz innymi osobami, które przybyły na imprezę, by wesprzeć dzieci.

- Dwa lata temu rodzice uczniów wpadli na pomysł organizacji takiego balu, a ponieważ z roku na rok jest coraz większe zainteresowanie, kontynuujemy inicjatywę. Część zebranych pieniędzy przeznaczymy na festyn rodzinny, który zorganizujemy uczniom na Dzień Dziecka, oraz na nagrody w konkursie zwanym „Dzień Ucznia” – powiedziała Monika Ptak z Rady Rodziców.

Odbyły się licytacje obrazów wykonanych przez uczniów Zespołu Szkół w Mysłakowicach oraz obrazów koni i lasu autorstwa absolwentki tej szkoły Katarzyny Jodzis – obecnie studentki Wydziału Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Wrocławskim.

- Córka wspiera szkołę, jak może. Chodzi tu również mój syn. Cieszę się, że bal charytatywny stał się już tradycją wśród rodziców, a wszystko dla naszych pociech - powiedziała Anna Jodzis, mama Katarzyny.
Ponadto licytowano koszulki Inter Mediolanu wraz z piłką oraz koszulkę Mai Włoszczowskiej – mistrzyni świata w kolarstwie górskim. Odbyły się też konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, gra bingo i losowanie ciastek z niespodziankami.

- Bal jest wspaniałą inicjatywą rodziców, którą - jak co roku - wspieramy, bo dzięki niej nasi uczniowie mogą wyjeżdżać na wycieczki, uczestniczą w konkursach i zdobywają nagrody - podkreślił Andrzej Dąbek, dyrektor ZSSPiG w Mysłakowicach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group