Czwartek, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 3762
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Oddał życie za złom. Śmiertelnie porażony prądem

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 13 października 2010, 14:20
Aktualizacja: 14:24
Autor: Angela
20–letni Dawid W. z Mirska wraz ze swoim 17 – letnim kolegą włamał się w miniony poniedziałek do byłego zakładu wydobywczego w Orłowicach, by ukraść złom. Przy demontażu metalowych elementów z szaf rozdzielczych wysokiego napięcia został porażony prądem. Na dziś zaplanowano przesłuchanie naocznego świadka tragedii.

Młodzi złomiarze do nieczynnego zakładu wydobywczego łupek w Orłowicach włamali się po godzinie 16.00. Najpierw wybili szybę w jednym z okien, a następnie przecięli metalową kratę. Kiedy weszli do jednego z pomieszczeń, nie zdawali sobie sprawy z tego, że metalowe szafy są pod wysokim napięciem i dostarczają prąd do działającej cząstki zakładu.

– Kiedy 20-latek zabrał się za demontaż metalowych konstrukcji został porażony prądem. Jego młodszy kolega wybiegł z zakładu. Nie miał przy sobie telefonu. Zatrzymał jednak przejeżdżającego obok kierowcę, który wezwał pomoc. Niestety lekarz przybyłej na miejsce karetki pogotowia stwierdził zgon sprawcy – mówi asp. szt. Marek Madeksza, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji we Lwówku Śląskim.

Na miejsce wezwano też policję i prokuraturę z Lwówka Śląskiego oraz straż pożarną. Siedemnastoletni kolega ofiary doznał szoku. Nie był w stanie zeznawać, ani odpowiadać na pytania policji. Miał zostać przesłuchany dziś. Obaj sprawcy włamania byli wcześniej znani policji z dokonywanych wspólnie kradzieży. Obecnie prowadzone jest postępowanie w tej sprawie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group