Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 6345
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Oda do młodości

Sobota, 18 czerwca 2016, 9:10
Aktualizacja: 9:17
Autor: Vikendra
Jelenia Góra: Oda do młodości
Fot. Archiwum
Podobno jest jej pod dostatkiem. Kto więc wytłumaczy, dlaczego wciąż tak dużo osób bez pracy szuka jej bezskutecznie? Czy ludziom nie chce się pracować? Czy raczej chodzi o warunki pracy i płacy?

Przechadzając się po obiektach handlowych w Jeleniej Górze, widać wiszące w wielu miejscach ogłoszenia typu: przyjmiemy do pracy. Tylko jakich pracowników szukają jeleniogórscy pracodawcy? Bo czasem można odnieść wrażenie, że tylko i wyłącznie „opłacalnych”, a nie wykwalifikowanych.

W znakomitej większości sklepów, drogerii, kawiarni widać młodość. „Wylewa” się ona stamtąd i płynie ulicami Jeleniej Góry. Młody pracownik jest wydajniejszy. Nie ma zbyt dużych wymagań płacowych. Nie ma obaw o chore dziecko. Studiować może zaocznie. ZUS niski. Same plusy.

Większość takich anonsów jest więc adresowana zdecydowanie do osób poniżej 26. roku życia, a osoba z minimalnym doświadczeniem w handlu teoretycznie powinna być starsza niż student zaoczny. Chyba, że wykraczamy ponad przeciętną i jako kompletnie młode osoby mamy już spore doświadczenie w dowolnej sferze zawodowej – od sprzedawcy do kelnera. Tylko jak zdobywać doświadczenie zawodowe, będąc jeszcze w liceum?

Komentarz autorki
Cieszy mnie bardzo, że pracodawcy dają szansę młodzieży. Ale już mniej mnie cieszy, że osoby w wieku około 30-40 lat są na rynku pracy praktycznie na straconej pozycji. Zjawisko to widać najmocniej właśnie w handlu i gastronomii. A jak Wy, drodzy Czytelnicy, postrzegacie tą sytuację?
Vikendra

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group