Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 6978
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Od stycznia drożej w MPGK

Czwartek, 1 stycznia 2009, 9:35
Aktualizacja: 9:36
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Od stycznia drożej w MPGK
Fot. TEJO
Jedną z pierwszych podwyżek, jakie mieszkańców uderzą po kieszeni w Nowum Roku, „zafundowało” Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. Zapłacimy więcej za wywóz nieczystości przez tę firmę.

– Spółka zmuszona była podnieść ceny z uwagi na wzrastające koszty prowadzonej usługi. Podstawową przyczyną jest niezależna od operatorów kolejna znacząca podwyżka opłaty za umieszczenie odpadów na składowisku – tłumaczy w piśmie wysłanym do swoich klientów Michał Kasztelan, prezes MPGK.

Kwota ta wzrosła z 75 do 100 złotych za tonę. A usługa MPGK kosztuje od 1 stycznia 2009 68 złotych za metr sześcienny nieczystości netto, czyli średnio – o 2,12 złotych na osobę. MPGK podkreśla, że wzrosły także ceny części zamiennych, więcej kosztuje specjalistyczny sprzęt, droższe są pojemniki. Bez podwyżki firma nie mogłaby świadczyć usług na dotychczasowym poziomie - pisze M. Kasztelan.

Prezes Kasztelan dodaje, że MPGK utrzyma selektywną zbiórkę odpadków oraz możliwość bezpłatnego złożenia zużytego sprzętu elektronicznego i AGD na składowisku przy ul. Wolności 161/163. Będą też organizowane dwa razy w roku tzw. wystawki: pojazdy MPGK zabiorą za darmo niepotrzebne sprzęty większych rozmiarów.

Książeczki opłat z nowymi cenami klienci MPGK dostaną w ciągu najbliższych tygodni.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group