Sobota, 1 kwietnia
Imieniny: Grażyny, Ireny
Czytających: 4788
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Od kwietnia nowość w taryfie Euro–Nysa!

Piątek, 2 kwietnia 2021, 10:37
Autor: Przemek Kaczałko
Region: Od kwietnia nowość w taryfie Euro–Nysa!
Fot. zvon.de
Bilety Euro-Nysa pozwalają podróżować w regionie przygranicznym Polski, Niemiec i Czech. Od 1 kwietnia 2021 roku do oferty weszły nowe bilety trzydniowe, a możliwość darmowych przejazdów zyskały dzieci do 15. roku życia - informują Koleje Dolnośląskie.

Euro-Nysa-Ticket to oferta biletów Związku Transportowego Górnych Łużyc i Dolnego Śląska (ZVON), uprawniających do nieograniczonej liczby przejazdów na pograniczu polsko-czesko-niemieckim. Do tej pory w ofercie dostępne były bilety całodzienne. Od 1 kwietnia pasażerowie mogą kupić również bilety trzydniowe.

Nowe bilety są dostępnie w cenie 100 zł za bilet dla jednej osoby oraz 200 zł za bilet grupowy, którym może podróżować nawet pięć osób. Bez zmian pozostają ceny biletów jednodniowych, które kosztują odpowiednio 40 zł dla jednej osoby i 100 zł dla grupy.

Każdy posiadacz biletu Euro-Nysa-Ticket mógł do tej pory, bez żadnych dopłat, zabrać ze sobą w podróż dziecko w wieku do 6 lat. Zdecydowano się rozszerzyć również tę ofertę. Od 1 kwietnia, każdy pasażer podróżujący w ramach taryfy Euro-Nysa-Ticket może bezpłatnie podróżować z dzieckiem w wieku do 6 lat oraz z dwójką dzieci w wieku od 6 lat do ukończenia 15. roku życia - podkreśla spółka samorządu województwa.
Oznacza to, że na jednym bilecie podróżować może aż 12 osób! Pięciu pasażerów biletu grupowego, pięcioro dzieci do lat 6 oraz dwoje w wieku 6-15 i koszt podróży spada mocno poniżej 10 zł za osobę za dzień – wylicza Bartłomiej Rodak, rzecznik Kolei Dolnośląskich. – To znakomita oferta dla wszystkich, którzy chcieliby zwiedzić polsko-niemiecko-czeskie pogranicze – dodał.

Należy oczywiście pamiętać, że obecnie trwają ograniczenia w przekraczaniu granicy ze względu na obostrzenia sanitarne, ale gdy tylko granice zostaną szerzej otwarte - będzie to znakomita oferta dla mieszkańców regionu i turystów.

Bilety można kupić w kasach i w pociągach Kolei Dolnośląskich. Oferta umożliwia korzystanie z prawie 700 połączeń kolejowych i drogowych we wszystkich środkach komunikacji publicznej: pociągach, autobusach regionalnych, tramwajach i autobusach miejskich.

Twoja reakcja na artykuł?

22
81%
Cieszy
3
11%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
4%
Złości
1
4%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pensje prezydentów miast, burmistrzów i wójtów są adekwatne do wykonywanej przez nich pracy?

Oddanych
głosów
394
Tak, to odpowiedzialna praca
15%
Dostają trochę za dużo
21%
Dostają o wiele za dużo
33%
To oburzające ile zarabiają
31%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group