Poniedziałek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 6466
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Oczyszczalnia przestanie cuchnąć

Piątek, 19 marca 2010, 7:38
Aktualizacja: Sobota, 20 marca 2010, 7:46
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Oczyszczalnia przestanie cuchnąć
Fot. Angela
Uciążliwy fetor – mimo nowoczesnych technologii oczyszczania ścieków miejskich – wciąż pozostaje zakałą dla nosów mieszkańców z sąsiedztwa i nie tylko. Kłopot ma zniknąć dzięki usprawnieniom i przebudowom, które zostaną zrealizowane już wiosną.

Przed długi czas jeleniogórska oczyszczalnia ścieków była modernizowana i rozbudowywana. Z jednym tylko gospodarze nie mogą sobie poradzić. To smród odczuwalny nie tylko w okolicy ulicy Lwóweckiej. W ostatnim czasie Wodnik ogłosił przetarg na doposażenie oczyszczalni w celu usprawnienia jej funkcjonowania.

– Przebudowa sposobu włączenia do sieci agregatu prądotwórczego przyniesie niezawodność pracy oczyszczalni, podłączenie kanalizacji tłocznej osadu zagęszczonego do zbiornika zagęszczania osadu pozwoli na lepszą recyrkulację i mniej kosztowne oczyszczanie ścieków, a przebudowa instalacji wentylacji mechanicznej hali kompostowni osadu spowoduje ograniczenie zapachu wewnątrz pomieszczenia – mówi Wojciech Jastrzębski, prezes spółki Wodnik.

W celu ograniczenia fetoru wydobywającego się na zewnątrz i unoszącego się nad miastem, spółka wraz z magistratem rozpoczęły realizację zadania dotyczącego zakupu i zastosowania mat do pochłaniania zapachów.

– Kilka z tych mat już zostało zainstalowane, które częściowo ograniczyły wydostawanie się z oczyszczalni ścieków nieprzyjemnego zapachu. W najbliższym czasie, w marcu i kwietniu, zainstalujemy kolejne, nowe maty, które pozwolą nam w kompostowni i w zbiorniku osadu pochłaniać wyziewy, które wyeliminujemy w dziewięćdziesięciu kilku procentach – mówi Wojciech Jastrzębski.

Miejmy nadzieję, że tym razem zabieg okaże się skuteczny, a zmodernizowana kilka lat temu oczyszczalnia będzie ekologiczna w pełni tego słowa znaczeniu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group