Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 3762
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ochotnicy jak zawodowcy

Niedziela, 17 września 2006, 0:00
Autor: rylit
Jelenia Góra: Ochotnicy jak zawodowcy
Fot. rylit
Moc sprawności strażaków ochotników mógł zobaczyć każdy, kto w sobotę kibicował pożarnikom podczas II Wojewódzkich Zawodów Sportowo-Pożarniczych województwa dolnośląskiego.

Swoje umiejętności kilkuset pożarników ochotników pokazało na murawie stadionu przy ulicy Lubańskiej w Cieplicach. W zmaganiach wzięło udział około 30 sekcji ochotniczych straży pożarnych z całego województwa.

Jak przystało na jednostki zmilitaryzowane zawody rozpoczęły się przemarszem, wciągnięciem flagi na maszt oraz meldunkiem o gotowości do zawodów. Meldunek przyjął sędzia główny zawodów nadbrygadier w stanie spoczynku Ryszard Dąbrowa.

Wszystkie sekcje miały do wykonania dwa takie same zadania: ćwiczenie bojowe polegające na jak najszybszym rozwinięciu węża gaśniczego i poddaniu wody do dwóch jego końcówek.
Trzeba było zrzucić kilka pachołków oraz wcelować do tarczy o średnicy ok. 10 centymetrów.
Drugim zadaniem była sztafeta, w której strażacy mieli do pokonania tor z różnymi przeszkodami typowymi dla każdej akcji strażackiej.

Sędziowie mierzyli czas i oceniali wykonanie poszczególnych zadań. W końcowej ocenie wygrała ta sekcja, która wykonała postawione zadania najszybciej i bez błędów.

– Być strażakiem to wielki zaszczyt. I to, że się jest ochotnikiem nie zwalnia wcale od odpowiedzialności podczas prawdziwych akcji gaśniczych – powiedzieli nam strażacy z OSP w Jeżowie Sudeckim. Tym razem nie startowali w zawodach, a pomagali przy ich sprawnym przeprowadzeniu

Obecne były władze OSP województwa dolnośląskiego, samorządowcy z powiatów, z których startowały odziały strażaków, oraz wiele osób związanych zawodowo i emocjonalnie ze strażą ogniową.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
137
Nigdy
23%
Rzadko
44%
Czasami
20%
Często
12%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group