Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 5444
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: „Ocal planetę”, czyli eko–zabawy w Książnicy

Niedziela, 4 sierpnia 2013, 8:44
Aktualizacja: 9:03
Autor: Adam Kieryluk
Jelenia Góra: „Ocal planetę”, czyli eko–zabawy w Książnicy
Fot. Adam Kieryluk
W trzeciej filii Książnicy Karkonoskiej, mieszczącej się przy ul. Różyckiego 4, odbyły się zajęcia plastyczne dla dzieci od 5 do 12 lat. Wiodącym tematem była ekologia i sprawy związane z segregacją śmieci. Nie były to pierwsze tego typu zajęcia.

Po krótkiej rozmowie, poświęconej temu, jak dbać o środowisko i jak segregować śmieci, dzieci dostały do pokolorowania obrazki. Potem uczestnicy malowali witraże, przedstawiające wizerunek wybranego zwierzątka.

Jak poinformowała Barbara Wędzyńska, organizator akcji, nie są to pierwsze tego typu zajęcia. - Mamy swoich stałych bywalców, którzy co roku nas odwiedzają, zarówno w ferie zimowe, jak i okresie wakacyjnym. Co ważne, spotkanie tego typu łączy przyjemne z pożytecznym, gdyż dzieci zaznajamiane są z odpowiednimi wzorcami już od najmłodszych lat - mówiła.

Zajęcia poświęcone tematyce ekologii prowadzone będą także w sierpniu, w każdy czwartek, o stałych godzinach, tj: 10:00 – 12:00. Wystarczy zapisać dziecko na przygotowaną wcześniej listę.

- Niezwykle istotne jest to, że zajęcia odbywają się regularnie, o stałej porze, co pozwala rodzicom na zajęcie się własnymi sprawami, a dziecko, w tym czasie, jest w bezpieczne i nie nudzi się – mówiła B. jakimkolwiek znudzeniu – dodała Wędzyńska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
363
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
38%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group