Poniedziałek, 16 maja
Imieniny: Andrzeja, Szymona
Czytających: 3006
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Oby nie zamarznąć na zdemolowanych przystankach

Środa, 7 stycznia 2009, 9:02
Aktualizacja: 9:02
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Oby nie zamarznąć na zdemolowanych przystankach
Fot. TEJO
Pomazane, połamane, z dziurami w dachu i w ściankach bocznych, w końcu bez szyb i dachów – taki jest obecny obraz wielu wiat przystankowych w Jeleniej Górze. Pasażerowie narzekają, że po przystankach zostały tylko ich metalowe konstrukcje, i że z każdej strony na nich pada, śnieży i wieje. Zwłaszcza teraz, kiedy zima zaatakowała.

Kiedy przez powybijane w wiatach szyby zaczęło wiać i prószyć śniegiem w oczy można było po prostu zamarznąć. Ja rozchorowałem się już następnego dnia, po tym jak dziesięć minut czekałem na takim przystanku na autobus – mówi nam pan Edward z Jeleniej Góry. Niestety, przed uderzeniem fali mrozów wielu wiat nie udało się naprawić.

Pracownicy Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego mówią otwarcie o tym, że o wybrakowanych przystankach doskonale wiedzą, bo na bieżąco robione są ich przeglądy. Z drugiej strony, MZK wobec skali i siły działania wandali pozostaje jednak bezradny.

Biorąc pod uwagę fakt, że codziennie demolowane są dwa lub trzy przystanki i dodatkowo kilka wiat na raz podczas weekendów, nie jesteśmy w stanie naprawić tak dużej ilości braków – mówi Leszek Chmielewski, kierownik marketingu Miejskiego Zakładu Komunikacji. – Bywa, że w jednym dniu wymieniamy szybę na przystanku, a następnego dnia jest ona wybijana razem z kolejną. A koszt takiej szyby to około 250 złotych plus koszty robocizny. Każda z tych szyb jest specjalnie hartowana, a po uderzeniu rozpada się ona na drobny mak.

Najgorsze jest to, że na akty wandali w wielu przypadkach nie reagują mieszkańcy, na oczach których chuligani robią co chcą – mówi szef marketingu MZK. W ubiegłym roku pieniędzy na naprawę wiat zabrakło. Być może znajdą się w nadchodzących miesiącach. Póki co pasażerowie marzną owiewani przez lodowaty wiatr.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group